Cigaņiks Eiropas līgas sezonu noslēdz ar pilnu spēli pret “Braga”

11/12/2020 08:11
Andrejs Cigaņiks

Latvijas futbola izlases spēlētājs Andrejs Cigaņiks ceturtdien UEFA Eiropas līgā laukumā pavadīja visu spēli, taču viņa pārstāvētā Ukrainas komanda Luhanskas “Zorya” dalību starptautiskajā turnīrā noslēdza ar zaudējumu.

“Zorja” jau pēc piektās spēļu kārtas bija zaudējusi cerības iekļūt “play-off”, bet ceturtdien pēdējā G grupas turnīra spēlē viesos ar 0:2 (0:0) zaudēts “Braga” no Portugāles.

Cigaņiks jau otro maču pēc kārtas laukumā pavadīja 90 minūtes. Futbolists sev ierastajā manierē demonstrēja aktīvu sniegumu, taču ar rezultatīvām darbībām neizcēlās. Viņš gan pirmajā puslaikā, ar izklupienu atbildot uz iepriekš tiesneša nenosvilpto sodu, pamanījās izvairīties no dzeltenās kartītes.

Pirmos vārtus “Zorya” komanda zaudēja pēc pašu vārtsarga Joela Abu Hannas kļūdas, viņam misēkli pieļaujot 61.minūtē. Septiņas minūtes vēlāk Rikardu Horta pārsvaru dubultoja, bet viesi līdz pamatlaika beigām nespēja gūt “goda” vārtus.

Citā šīs grupas spēlē Lesteras “City” mājās ar 2:0 (2:0) uzvarēja Atēnu AEK.

12. un 14.minūtē vārtus “City” rindās jau bija guvuši Džengizs Inders un Hārvijs Bārns.

“City” un “Braga” sešās spēlēs iekrāja 13 punktus, “Zorja” ar sešiem punktiem bija trešā, kamēr AEK nopelnīja trīs punktus.

Fināls šogad 26.maijā tiks aizvadīts Gdaņskā, kur titulmačam bija jānotiek jau pagājušajā sezonā, bet Covid-19 izplatības dēļ tika pārcelts uz Ķelni. Pēc gada fināls paredzēts Seviljā, bet 2023.gadā – Budapeštā.

Pērn finālā “Sevilla” no Spānijas ar 3:2 uzvarēja Milānas “Inter”.