Cigaņiks pārspēj Dubru un iekļūst Ukrainas kausa finālā

21/04/2021 21:19
Kaspars Dubra

Latvijas futbola izlases pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā komanda Luhanskas “Zorya” trešdien viesos pēcspēles sitienos pārspēja aizsarga Kaspara Dubras pārstāvēto “Oleksandriya” un sasniedza Ukrainas kausa finālu. “Zorya” viesos pieveica “Oleksandriya” ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 11 m – 4:3).

Abi Latvijas spēlētāji maču sāka pamatsastāvā un laukumā aizvadīja visu spēli, Cigaņikam 79.minūtē saņemot dzelteno “plāksteri”. Viesi vadībā izvirzījās 20.minūtē, kad vārtus guva Vladislavs Kočergins.

Izlīdzinājumu mājiniekiem spēles kompensācijas laika pirmajā minūtē ar 11 metru soda sitienu panāca Valerijs Bondarenko. Pagarinājumā rezultāts nemainījās. Pēcspēles sitienu sērijā viesi kļūdījās trešajā sitienā, bet mājinieki – pēdējos divos sitienos, no kuriem pirmo nerealizēja Dubra.

Izšķirīgo sitienu realizēja Deniss Favorovs. Finālā būs jātiekas ar Kijevas “Dinamo”, kas viesos Ternopiļā ar 3:0 (1:0, 2:0) pieveica Ukrainas pēc spēka otrās līgas komandu Voločiskas “Ahrobiznes”. Negaidīti no kausa izcīņas jau ceturtdaļfinālā izstājās valsts spēcīgākais klubs Doņeckas “Šahtar”, kas papildlaikā ar 0:1 piekāpās “Ahrobiznes”.

Pagājušajā sezonā Ukrainas kausu ieguva Kijevas “Dinamo”, kas finālā ar 2:1 tikai “pendelēs” uzvarēja Poltavas “Vorskla”. Iepriekšējās četras sezonas Ukrainas kauss ceļoja pie Doņeckas “Šahtar”, kas ar 13 tituliem ir panākumiem bagātākā komanda. 12 uzvaras Ukrainas kausā ir “Dinamo”.