Cigaņiks un “Zorya” izcīna Ukrainas premjerlīgas bronzu, Uldriķis nomaina “hat-trick” autoru

09/05/2021 20:30
FC

Latvijas futbola izlases pussargs Andrejs Cigaņiks svētdien Ukrainas premjerlīgas spēlē asistēja vārtu guvumā un palīdzēja Luhanskas “Zorya” komandai svinēt uzvaru. “Zorya” Zaporižjā pēdējās kārtas spēlē ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja “Oleksandriya” vienību, kuras pieteikumā nebija Latvijas izlases aizsarga Kaspara Dubras.

Pirmajā puslaikā viesiem 11 metru soda sitienu nerealizēja Dmitro Hrečiškins un pirmās 45 minūtes noslēdzās neizšķirti 0:0. Tuvojoties puslaika vidum, 63.minūtē, pēc Cigaņika piespēles no kreisās malas 1:0 mājinieku labā panāca Oleksandrs Gladkijs, bet desmit minūtes vēlāk Danils Alefirenko nostiprināja “Zorja” komandai vadību. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Romans Vantuhs vienus vārtus atguva, bet tas neliedza Cigaņikam un komandas biedriem svinēt uzvaru. Cigaņiks laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Ceturtdien “Zorja” Ternopiļā Ukrainas kausa finālā spēkosies ar slaveno Kijevas “Dinamo”, kas šosezon atgriezās Ukrainas čempiones tronī.  “Zorja” ar 50 punktiem 26 spēlēs ieņēma trešo vietu, bet “Oleksandrija” ar 29 punktiem bija septītā.

Šveice

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis svētdien Šveices superlīgas spēlē iesaistījās mača nogalē, viņa pārstāvētajai “Sion” komandai svinot svarīgu uzvaru. “Sion” viesos ar rezultātu 3:0 (0:0) pārspēja “St. Gallen”, turpinot cīņu par vietas nezaudēšanu superlīgā. Uldriķis spēlē iesaistījās 89.minūtē, kad nomainīja otrajā puslaikā viesiem trīs vārtus guvušo Gijomu Uarū.

Jau ziņots, ka arī aizsargs Mārcis Ošs sestdien spēlē iesaistījās mača nogalē, kamēr viņa pārstāvētā “Lugano” mājās ar 0:2 (0:1) zaudēja Lihtenšteinas komandai “Vaduz”, kas ir “Sion” tiešā konkurente par neizkrišanu no superlīgas.

“Lugano” ar 43 punktiem 33 spēlēs ieņem sesto vietu, bet “Sion” ar 34 punktiem ir pēdējā jeb desmitā, par diviem punktiem atpaliekot no Vaducas futbolistiem. Līdz sezonas beigām atlikušas vien trīs spēles. 2020./2021.gada sezonā par Šveices čempioni kronēta Bernes “Young Boys” vienība.