Cigaņiks un “Zorya” sasniedz Ukrainas kausa pusfinālu

03/03/2021 17:54
Andrejs Cigaņiks

Latvijas futbola izlases pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā komanda Luhanskas “Zorya” un “Oleksandriya” bez aizsarga Kaspara Dubras pieteikumā trešdien sasniedza Ukrainas kausa pusfinālu.

“Zorya” ceturtdaļfinālā viesos ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspēja Ukrainas pēc spēka otrās līgas komandu “Veres-Rivne”. Cigaņiks spēli sāka starta vienpadsmitniekā un laukumu pameta 70.minūtē, kad “Zorya” veica dubulto maiņu. Mājiniekus 18.minūtē vadībā izvirzīja Mihailo Šestakovs, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, bet septiņas minūtes vēlāk Dmitro Ivaniseņja panāca 1:1. Otrajā puslaikā, 59.minūtē, Vladislavs Kočergins panāca 2:1 viesu labā.

“Oleksandriya” bez aizsarga Kaspara Dubras pieteikumā divu Ukrainas premjerlīgas komandu duelī viesos ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 4:3 pēcspēles sitienos) pārspēja “Dnipro-1”. 62.minūtē Maksims Tretjakovs izvirzīja vadībā Oleksandrijas klubu, bet 13 minūtes vēlāk viesu sastāvā otro dzelteno kartīti mačā saņēma Dmitro Grečiškins, tiekot noraidīts no laukuma. Mājinieki četras minūtes vēlāk izmantoja vairākumu, bumbu vārtos raidot Sergijam Bulecam. Tomēr vairāk Dņipro futbolisti izdarīt nespēja, un uzvarētāju nācās noteikt pēcspēles 11 metru sitienu sērijā. Pēcspēles sitienu sērijā viesi bija precīzi visas četras reizes, uzvaru nesošo 11 metru sitienu realizējot Timuram Steckovam. Mājinieki kļūdījās pirmajā un piektajā sērijā, kad vārtus gūt nespēja Buleca.

Negaidīti no kausa izcīņas izstājās valsts spēcīgākais klubs Doņeckas “Shakhtar”, kas papildlaikā ar 0:1 (0:0, 0:0) piekāpās Ukrainas pēc spēka otrās līgas pārstāvim Voločinskas “Ahrobiznes”. Pusfinālā iekļuva arī pašreizējā kausa glabātāja Kijevas “Dynamo”, kas mājās ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 4:3 pēcspēles sitienos) pieveica Kovalivkas “Kolos”. Uzvaru sestajā sitienu sērijā sagādāja Oleksandrs Andrijevskis.

Pagājušajā sezonā Ukrainas kausu ieguva Kijevas “Dynamo”, kas finālā ar 2:1 tikai “pendelēs” uzvarēja Poltavas “Vorskla”. Iepriekšējās četras sezonas Ukrainas kauss ceļoja pie Doņeckas “Shakhtar”, kas ar 13 tituliem ir panākumiem bagātākā komanda. 12 uzvaras Ukrainas kausā ir “Dinamo”.