Cik pelna pasaules ietekmīgākie futbola aģenti?

foto: Sky Sports

Pasaules futbolā apgrozās milzu summas. Bagātākie, un ne tikai, Eiropas un pasaules klubi nežēlo simtiem miljonu jaunu spēlētāju iegādei, kā arī dāsnai viņu atalgošanai.

Lielu daļu “krējuma” kā komisiju par darījumiem nosmeļ aģenti, kuriem nereti tiek pārmests, ka tieši viņu cunfte ir vainojama pie tik strauja komercijas pieauguma sporta pasaulē. Starp pasaules pieciem bagātākajiem sporta aģentiem, trīs nāk no futbola.

Respektablais biznesa un ekonomikas žurnāls “Forbes” apkopojis turīgākos futbola aģentus un aģentūras pasaulē.

Ietekmīgākais futbola aģents šobrīd ir Žorže Mendešs no aģentūras “Gestifute”. Viņš pārstāv 119 futbolistus, bet viņu kopējā kontraktu summa mērāma 895 miljonos eiro. Pazīstamākie klienti ir Turīnas “Juventus” zvaigzne , Mančestras “United” vārtsargs Dāvids De Hea un cita šīs pilsētas kluba “City” pussargs Bernardu Silva, kā arī Angels Di Maria no Parīzes “Saint-Germain” un labi zināmais portugāļu treneris Žuzē Mourinju.

Zīmīgi, ka vairāki Mendeša klienti apsūdzēti par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Tāpat jāizceļ, ka kopējā viņa visu klientu vērtība transfēru tirgū mērama 1,1 miljardā (!) eiro.

Kā otrais seko Džonatans Barnets no “Stellar”. Viņam, savukārt, ir cita pieeja – iziet uz kvantitāti. Kopumā viņš pārstāv 341 futbolista intereses, bet kopējā viņu kontraktu summa ir 709 miljoni eiro. Pazīstamākais klients ir Garets Beils no Madrides “Real”.

Tikmēr par kolorītāko no visiem aģentiem uzskatītais topā ierindojas trešajā vietā. Viņam ir 70 klientu, to līgumu vērtība mērāma 560 miljonos eiro, bet pazīstamākie ir Zlatans Ibrahimovičs (Losandželosas “Galaxy”), Pols Pogbā (Mančestras “United”) un Marko Verati (Parīzes “Saint-Germain”).

Kā nākamais individuāli uzskaitīts Fali Ramadi no “Lian Sports”. Viņa 67 klientu līgumu vērtība ir 498 miljoni eiro, bet kā piektais minēts Folkers Štruts no “SportsTotal” ar 90 klientiem, kuri noslēguši līgumus kopā par 413 miljoniem eiro.

Atsevišķi kā aģentūras izceļamas ir Hariju Keinu (Totenhamas “Hotspur”) pārstāvošā “Unique Sports Management” un SEG. Kopējās viņu klientu līgumu summas mērāmas attiecīgi 510 un 465 miljonos eiro.

Precīzas summas, cik no ienesīgas futbolistu pārdošanas un līgumu slēgšanas, “Forbes” gan nav publicējis, norādot, ka parasti tie ir no pāris līdz 20-30% no darījumu (pāreju vai līgumu) vērtības.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par