Cilvēki ar īpašām vajadzībām aizvadīs minifutbola turnīru

Seni Cup, sportazinas.com
Foto: LFF

Staicelē ceturtdien un piektdien jau trīspadsmito reizi pulcēsies komandas no Latvijas pansionātiem, dienas centriem un biedrībām, lai cīnītos par čempionu titulu ikgadējā minifutbola turnīrā “.

Divās sacensību dienās vairāki simti cilvēku ar īpašām vajadzībām aizvadīs aptuveni pussimts spēļu. Spēcīgākā komanda A grupā dosies pārstāvēt Latviju finālturnīrā Polijā.

Šogad turnīrā piedalīsies 17 komandas. Īpašs notikums būs Zvaigžņu spēle, kurā šogad turnīra uzvarētāji sacentīsies ar “Rīgas Futbolas skolas” meiteņu komandu.

“Seni Cup” norisi kuplinās arī sportiskas spēles, atrakcijas un nodarbības topošo ergoterapeitu vadībā. Notiks arī draudzības vakars ar dejām, uguņošanu un svētku galdu, kas rada neaizmirstamu svētku sajūtu un ļauj cilvēkiem ar īpašām vajadzībām piedzīvot spilgtas emocijas ārpus aprūpes iestāžu sienām.

“Laikā, kad sabiedrībā valda steiga, aizņemtība un dzīšanās pēc panākumiem, nemainīgas paliek trīs lietas – sirdsapziņa, sirdsgudrība un cilvēcība,” izteicās viena no turnīra organizatorēm Ruta Dziļuma. “Seni Cup” ir divas dienas, kuru laikā tieši un nesamāksloti varam izjust īstas emocijas, neuzspēlētu prieku, laimes asaras un zaudējuma sāpi. Šo divu dienu laikā, esot kopā ar cilvēkiem, kuru prāts darbojas citādāk, kuru fiziskā varēšana nav tāda, kā mūsu olimpiešiem, mēs redzam, cik svarīgi dzīvē ir nepazaudēt patiesi svarīgo – spēju just līdzi, pārdzīvot un priecāties par mazumiņu laimes brīžu.”

“Seni Cup turnīrs Latvijas Futbola federācijai ir nozīmīgs notikums, kam kā atbalstītājs gatavojas ar īpašām emocijām,” pauda Futbola attīstības un sieviešu futbola nodaļas vadītāja Ņina Travkina. “Futbols jau sen vairs nav tikai sporta veids – futbols ir fenomens, kas apvieno cilvēkus visā pasaulē, neraugoties uz etnisko piederību, dzimumu, fiziskajām spējām vai spēles prasmēm. “Seni Cup” turnīrs ir lieliska tradīcija, kas šo tendenci apliecina arī Latvijā, jo ļauj cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būt par daļu no futbola sabiedrības un pat sajusties kā īstām futbola zvaigznēm. Šie futbola svētki sniedz dalībniekiem pozitīvas emocijas, kas ir labākā terapija, un, pats galvenais – ļauj iekļauties sabiedrībā, attīstīties kā personībām un ticēt saviem spēkiem.”

Šogad turnīra dalībnieku vidū ir sociālās aprūpes centri no Vidzemes – filiāles RopažiValkaRūja, no Latgales – filiāles LubānaKrastiņiMēmele, no Kurzemes – filiāles IļģiAizvīķiDundaga un Veģi, bet no Zemgales – filiāles ĶīšiZiedkalneLielbērzeIecava un Rīgas filiāle Ezerkrasti. Turnīram pieteikušās arī PSIA Veselības un sociālās aprūpes centra Sloka un dienas centra Saime Ogre komandas.

Turnīra atklāšanas parāde notiks ceturtdien plkst. 11.00 LFF mācību un treniņu centrā Staicele.

Katru gadu nacionālā turnīra uzvarētāji dodas pārstāvēt Latviju starptautiskā mērogā uz “Seni Cup” finālturnīru Polijas pilsētā Toruņā, kas šogad notiks no 2. līdz 5. jūlijam. Finālturnīrā piedalīsies komandas no Polijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Čehijas, Slovākijas, Azerbaidžānas, Kirgizstānas un Kazahstānas.

“Seni Cup” futbola līga aizsākās Polijā, kur to kopš 2001. gada organizē Eiropas vadošais higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotājs TZMO SA. Latvijā turnīrs norisinās kopš 2004. gada un šogad notiks jau trīspadsmito reizi. Turnīru sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju organizē TZMO SA meitas uzņēmums TZMO Latvija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par