Cipruss: Ja Banki būs kāds Eirolīgas piedāvājums, mēs par to tikai priecāsimies

13/09/2023 13:07
Nokopēts
Luka Banki

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss sarunā “Latvijas Radio” raidījumā “Piespēle” paudis atbalstu idejai, ka Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki vienlaicīgi strādātu arī kādā klubā.

Banki, kurš Latvijas izlasi vada kopš 2021. gada februāra, allaž paralēli ir strādājis kādā klubā, taču šobrīd viņš palicis bez ikdienas darba vietas. Pagājušajā sezonā vadījis Francijas līgas komandu “Strasbourg”, Banki pēc sezonas beigām komandu atstāja. Itāļu speciālists gan joprojām ir pieprasīts – Banki šovasar atklāja, ka viņam piedāvājumu izteica Eirolīgas komanda “Baskonia”. Treneris tam gan atteica, jo klubs bija uzstādījis, ka Banki būtu jāpamet valstsvienība.

Neskatoties uz ULEB un FIBA konfliktu, kas apgrūtina amatu apvienošanu Eirolīgā un izlasē, Cipruss atbalstīja ideju, ka Banki vienlaicīgi varētu strādāt arī kādā klubā. “Ja Lukam šobrīd būs kāds Eirolīgas piedāvājums, mēs par to tikai priecāsimies. Skaidrs, ka tas mazliet būs komplicēti tādā ziņā, ka varbūt ne visos izlases “logos” viņš spēs piedalīties, bet šobrīd mēs jau saprotam, ka mūsu fokuss vairs nav logi. Mūsu fokuss ir olimpiskā kvalifikācija un “EuroBasket 2025″,” teica Cipruss.

“Manā skatījumā tas pat būtu slikti, ja treneris ilgstoši ir bez darba un vada tikai izlasi,” pauda Cipruss. “Tas ir tāpat, kā spēlētājam – tu nespēlē, bet izlasē gribi atnākt un parādīt baigo līmeni. To ir ļoti grūti izdarīt, un trenerim ir līdzīgi. Trenerim ir jābūt tai sajūtai pareizajā brīdī paņemt pārtraukumu, uztaisīt nomaiņu, aizsardzības shēmu samainīt – tev visu laiku ir jābūt tonusā.”

“Ja Lukam būs piedāvājums, mēs noteikti to atbalstīsim un mēģināsim atrast risinājumus,” atklāja LBS ģenerālsekretārs. “Lielākais darbs nav vadīt spēli, lielākais darbs jau ir izdarīts, sagatavojot komandu, komunicējot visu gadu. Visgrūtākais vienmēr ir izveidot komandu, lai viņi skrien viena solī, vienā virzienā, vienā ritmā.”

Banki atteicis Eirolīgas klubam, lai turpinātu darbu Latvijas izlasē

Banki: Šī nelielā saldsērīgā sajūta liks visiem palikt piezemētiem un izsalkušiem

Latvijas izlases stūrmanis Banki atzīts par PK labāko treneri

TOP notikumi
1
X
2
1.7
4.51
4.79
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.5
9.75
4.57
3.84
1.85
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām