Cipruss prognozē potenciālos izdevumus OS kvalifikācijas turnīra rīkošanai

04/10/2023 19:13
Nokopēts
Kaspars Cipruss

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss intervijā “Sporta Studijā” komentējis iesniegto pieteikumu rīkot vienu no 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīriem.

Jau vēstīts, ka LBS pagājušajā nedēļā Starptautiskajai basketbola federācijai (FIBA) iesniedza pieteikumu rīkot vienu no Parīzes OS kvalifikācijas turnīriem. Kopā tiks aizvadīti četri kvalifikācijas turnīri, katrā no tiem piedaloties sešām izlasēm, un tikai katra turnīra uzvarētāja tiks pie ceļazīmes uz Olimpiādi.

Bez Latvijas savus pieteikumus oficiāli iesniegušas arī Grieķija un Spānija. “Nav izslēgts, ka bez Grieķijas un Spānijas paslēpes spēlē vēl kāda Eiropas valsts, jo FIBA informācija par to ir, bet, turpinot intrigu, to neizplata. Pieļauju domu, ka kāda valsts no Āzijas un Dienvidamerikas arī noteiktu varētu būt,” uzskata Cipruss.

“Nosacītie kritēriji [par rīkotāja izvēli] būs, ka FIBA pētīs zāles pieejamību, viesnīcas, infrastruktūru, bet es uzskatu, ka viņi vienkārši skatīsies, kur ir lielāks tirgus. Skaidrs, ka mums kā mazajai Latvijas nācijai par sevi būs vairāk jāpacīnās nekā lielajām valstīm. Tagad vairāk nekā jebkad agrāk mums ir nepieciešama saliedētība, kā arī jāsaprot, ko mēs vispār gribam – konkurēt ar Spānijas un Grieķijas piedāvājumiem nav vienkārši. Mēs tikai lecam augšā uz pasaules basketbola kartes, kamēr tās sen jau ir stabilas iemītnieces,” pauž LBS ģenerālsekretārs.

Kā atklājis Cipruss, tad pasākuma rīkošana gan nebūs lēts process. Lai tikai nosegtu izdevumus par FIBA licenci, būs jāšķiras no 2,6 miljoniem Šveices franku jeb aptuveni 2,8 miljoniem eiro. “Šīs olimpiskās kvalifikācijas cikls ir pielīdzināms Eiropas čempionāta grupu turnīram – EČ ir sešas komandas, šeit arī būs sešas komandas. Domāju, ka interese un atpazīstamība valstij šajās sacensībās ir mērojama līdzīgos svaros. Protams, mēs kā maza valsts gribētu, lai rīkošanas izmaksas būtu lētākas, bet lielām valstīm tā summa nav tik liela,” atzina Cipruss. “Ja mēs gribam starptautiskā līmenī konkurēt ar šīm lielajām valstīm, tad ir “jāsavelk jostas” un jāsaprot, ko gribam sasniegt.”

“Šī pasākuma budžets varētu būt ap pieciem miljoniem eiro,” prognozē funkcionārs. “2,8 miljoni eiro aiziet licences iegūšanai, kā arī mums jānodrošina viss pārējais – dzīvošana, infrastruktūra, zāles un tā tālāk.”

Cipruss tāpat pauda, ka viņš vēlētos saņemt pēc iespējas lielāku atbalstu no valsts, lai turnīra rīkošanas gadījumā nebūtu jānosaka nepieklājīgi augstas biļešu cenas. “No Izglītības un zinātnes ministrijas ir ļoti liels atbalsts, tālāk šis jautājums jāvirza uz valdību,” interesi no finansējuma piešķīrējiem komentēja Cipruss. “Pēc FIBA nosacījumiem līdz 15. novembrim šī nepieklājīgi lielā summa (2,8 miljoni eiro) ir jāiemaksā, tā kā mums laika ir ļoti maz. Ļoti aktīvi strādājam pie šī jautājuma. Ja valsts pasaka nē? Tad olimpiskā kvalifikācija Rīgā nebūs.”

Medijs: LBS iesniegusi pieteikumu OS kvalifikācijas turnīra rīkošanai

TOP notikumi
1
X
2
1.91
-
1.91
3.11
4.22
2.16
1.17
8
15.5
5.02
4.75
1.64
1.14
8.75
19
1.23
6.75
11.5
5
3.9
1.61
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām