Cipruss: Žoltoks bija tas cilvēks, kurš nekad nepadevās un nečīkstēja (VIDEO)

Sergeja Žoltoka numura iemūžināšana, sportazinas.com
Foto: Latvijas Hokeja federācija

Trešdien pirms Latvijas un Krievijas valstvienību spēles “Arēnā Rīga” tika veltīts piemiņas pasākums leģendārajam latviešu uzbrucējam Sergejam Žoltokam, kurš 2004. gada 3. novembrī Minskā devās aizsaulē.

Sergejs Žoltoks – Nr.33

Hokejs bija Sergeja Žoltoka sirdslieta. Tam, ko Sergejs patiesi mīlēja, viņš atdeva visu… Diemžēl pirms 15 gadiem Sergejs pāragri atvadijās no mums visiem. Godinot Žoltoka piemiņu, Latvijas Hokeja federācija iemūžināja Nr. 33, kā atgādinājumu par Žoltoka neatsveramo devumu Latvijas hokejā.

Gepostet von Sporta Studija am Mittwoch, 24. April 2019

Žoltoks bija viena no spožākajām Latvijas neatkarības laika hokeja zvaigznēm un viens no pirmajiem latviešu spēlētājiem Nacionālā hokeja līgā (NHL). 1992. gadā 20 gadu vecumā viņš devās uz Ziemeļameriku, kur sāka savu ceļu uz NHL.

Pirmā NHL komanda, kurā Sergejs spēlēja, bija Bostonas “Bruins”. 1993. gada 18. novembrī, mačā pret Sanhosē “Sharks” viņš guva savus pirmos vārtus NHL. Zīmīgi, ka tovakar “Sharks” vārtos stāvēja vēl viens latvietis – Artūrs Irbe.

“Viņš noteikti bija tas cilvēks, kurš nekad nepadevās, kurš nekad nečīkstēja. Cilvēks, kurš grūtos brīžos neizrādīja to, cik patiesībā smagi viņa sirdij bija. Sergejs kopējā sporta viedoklī bijā tiešām īsts cīnītājs, kurš nekad nepadevās un darīja visas lietas maksimāli. Līdz ar to viņš guva daudz panākumus dzīvē,” par leģendāro latviešu uzbrucēju atmiņās kavējās kādreizējais izlases hokejists Aigars Cipruss.

Spilgtāko brīdi spēlējot kopā ar Žoltoku atcerējās arī vārtsargs Artūrs Irbe: “Man atmiņā vislabāk palikusi epizode no pasaules čempionāta, kur, ja nemaldos, spēlējām pret Šveici. Spēles beigās bijām mazākumā un mums vajadzēja noturēt neizšķirtu. Viņa asā domāšana un spēja noorientēties tajā situācijā bija fenomenāla – viņš vienkārši riskēja, ņēma pretinieka nūju, lai izmērītu ieliekumu. Viņš riskēja, zinot, ka tāpat jau esam mazākumā. Risks atmaksājās, bet viņa prāta asums bija fenomenāls.”

“Viss, ko viņš darīja tika darīts no sirds. Vienalga, vai tas bija sadzīvē vai ar draugiem, vai atpūtās, vai trenējoties spēlēm. Visur viņš iesaistījās pilnībā,” piebilda Irbe.

“Abtrauks vai neatbrauks uz izlasi? Šāds jautājums bija aktuāls arī deviņdesmitajos gados izlases kontekstā. Sergejs bija no tiem spēlētājiem, kurus īpaši gaidīja valstvienībā spēlējot pasaules čempionātos. Viņš sešas reizes spēlēja čempionātos un nekad neatteica,” atmiņās dalījās sporta žurnālists Māris Zembergs.

Kopumā NHL viņš aizvadīja 588 spēles, kuru laikā guva 111 vārtus un atdeva 147 rezultatīvas piespēles. Stenlija kausa izcīņā Sergejs aizvadīja 45 spēles, kurās atzīmējās ar četriem vārtiem un četrām rezultatīvajām piespēlēm.

Izlases rindās Žoltoks aizvadīja 42 spēles, gūstot 29 vārtus un veicot 21 rezultatīvu piespēli. Latvijas hokeja izlases sastāvā viņš piedalījās sešos pasaules čempionātos.

Latvijas hokejā ir iemūžināts arī Helmuta Baldera 19.numurs, Kārļa Skrastiņa 7.numurs, Artūra Irbes 1. numurs un tagad arī Žoltoka 33. numurs.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par