Cipuļa četrinieks PK pirmajā posmā ierindojas aiz pjedestāla

18/11/2023 14:28
Emīls Cipulis

Emīla Cipuļa pilotētais Latvijas četrinieks sestdien Jaņcjinas trasē Ķīnā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa posma sacensībās bobslejā, bet Jēkaba Kalendas pilotētais četrinieks ieņēma 11.vietu.

Pirmajā braucienā visātrākā izrādījās ar pirmo numuru startējusī mājinieku ekipāža ar pilotu Suņu Kaidži un stūmējiem Dinu Sonu, Je Dzjelunu un Džeņu Henu, kas trasi veica 58,58 sekundēs. Tikai divas sekundes simtdaļas atpalika Emīls Cipulis ar stūmējiem Dāvi Sprinģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu un Vācijas četrinieks ar pilotu Johannesu Lohneru, kurš piektdien uzvarēja divnieku sacensībās, bet vēl viena vācu ekipāža ar pilotu Frančesko Frīdrihu bija vēl trīs sekundes simtdaļas lēnāka, ieņemot ceturto vietu 11 ekipāžu konkurencē.

Pilots Jēkabs Kalenda ar stūmējiem Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu pirmajā braucienā startēja ceturtie, sasniedzot 11. labāko laiku, līderiem zaudējot 0,85 sekundes. Otrajā braucienā tikai Lohners no vadošajiem pieciem četriniekiem sasniedza labāku laiku nekā pirmajā braucienā un svinēja uzvaru arī četriniekos, finišējot pēc minūtes un 57,04 sekundēm. Otrais ar 0,27 sekunžu atpalicību bija Frīdrihs, bet trešais – Kaidži, kurš uzvarētājiem zaudēja četras sekundes desmitdaļas.

Cipulis brauca bez rupjām kļūdām, taču jau trases augšdaļā sāka krāt nelielas kļūdiņas un braucienā sasniedza vien astoto labāko laiku, bet divu braucienu summā Lohneram zaudēja 0,52 sekundes, ieņemot ceturto vietu un par 0,07 sekundēm apsteidzot šveicieša Mihaela Fogta pilotēto četrinieku.

Sestais finišēja Itālijas četrinieks ar pilotu Patriku Baumgartneru (+0,69). Kalenda, sākot ar trases vidusdaļu, vairākkārt kļūdījās, finišējot pēdējā vietā arī otrajā braucienā. Viņš uzvarētājiem debijā olimpiskajā trasē zaudēja 1,76 sekundes.

Starta metros Cipuļa ekipāža sasniedza pirmo un ceturto labāko laiku, otrajā braucienā 4,93 sekundēs starta metrus veicot arī Frīdriha četriniekam, bet Kalendas četrinieks startā abos braucienos bija devītais.

Svētdien notiks vēl vienas sacensības četriniekiem, pirmajam braucienam sākoties plkst.12 pēc Latvijas laika, bet otrajam – plkst.13.30. Sacensības tiešraidē translē televīzijas kanāls “Go3 Sport Open”. Gan Cipulis, gan Kalenda sestdien olimpiskajā trasē pirmoreiz sacentās četrinieku sacensībās.

Šosezon notiks astoņi Pasaules kausa posmi, sestajā no tiem no 29.janvāra līdz 4.februārim sportistiem sacenšoties Siguldas trasē. Pasaules kausa otrais posms decembra sākumā norisināsies Laplaņas trasē Francijā, bet pēc tam sportisti dosies uz Insbruku Austrijā, kur notiks cīņa arī par Eiropas čempionāta medaļām četriniekos. Pēc jaunā gada sezona atsāksies janvāra vidū ar posmu Sanktmoricas trasē Šveicē, bet mēneša beigās notiks mači Lillehammeres trasē Norvēģijā.

Siguldā vienlaikus notiks cīņa arī par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, bobslejā divnieku ekipāžām un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergas trasē Vācijā, sezonai noslēdzoties mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidas trasē ASV.

Pirms starta Leikplesidā februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā norisināsies pasaules čempionāts.