Cipuļa divnieks Altenbergā finišē ārpus piecinieka

14/01/2023 18:13
Nokopēts
Emīls Cipulis

Latvijas ekipāža Emīls Cipulis/Matīss Miknis sestdien Altenbergā Pasaules kausa piektā posma sacensībās bobslejā ierindojās sestajā vietā, bet Jēkabs Kalenda ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu.

Cipulis pirmajā braucienā 13 ekipāžu konkurencē sasniedza astoto ātrāko laiku, bet otrajā finišēja ar sesto ātrāko laiku, summā sacensību uzvarētājiem vāciešiem Johannesam Lohneram un Georgam Fleišhaueram piekāpjoties 1,97 sekundes.  Kalendas vadītais divnieks pirmajā braucienā krita, un, kaut arī finišs vairāk nekā 2,5 sekundes aiz 12.vietas ieguvējiem tika sasniegts, otrajā braucienā latvieši trasē nedevās.

Otro vietu ieņēma briti Breds Hols un Teilors Lorenss, kuri Lohneram divniekam zaudēja 0,43 sekundes, bet trešie ar 1,06 sekunžu atpalicību no Lohnera bija uzvarētāju tautieši Frančesko Frīdrihs un Aleksandrs Šillers. Ceturtā bija vācieša Kristofa Hāfera pilotētā ekipāža, bet piektā – austrieša Markusa Treihla ekipāža.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekos vadībā ar 1067 punktiem ir Lohnera divnieks. 1036 punktus sakrājis Frīdrihs un 1014 punktus – Hols. Cipulis divos startos piecos posmos sakrājis 344 punktus un ierindojas 12.vietā 24 divnieku konkurencē, bet Kalenda ar 112 punktiem ir 23.vietā. Kalenda un Kleinbergs startēja ar otro numuru, bet Cipulis ar Mikni trasē devās kā pēdējie.

Pirmajos divos treniņbraucienos ar divnieku kamanām jaunais pilots Kalenda piedzīvoja kritienus. Sportisti savainojumus neguva, bet cieta bobsleja kamanas, kurām bija nepieciešams remonts. Turpmākos braucienus Kalenda veica sekmīgi. Veiksmīgi treniņbraucieni gan ar divnieku, gan četrinieku kamanām bija Cipulim.

Šonedēļ sacensībās piedalās mazāk ekipāžu nekā iepriekš Vinterbergā – 13 komandas. Uz treniņnometni savā mājas trasē Sanktmoricā, lai gatavotos pasaules čempionātam, devušies šveicieši, savukārt Timo Roners – uz pasaules junioru čempionātu, kas šonedēļ notiek Vinterbergā. No elites sportistiem turp devies arī Rumānijas pilots Mihajs Tentea.

Cipulis Pasaules kausa sacensībās Altenbergā divniekos ir ieņēmis 21. un 17.vietu, kamēr Kalenda šajā trasē ir šāda ranga sacensību debitants un šeit startējis tikai Eiropas kausā. Svētdien turpat Altenbergā norisināsies četrinieku sacensības. Sezonas pirmajā daļā līdz gadu mijai Latvijas sportisti startēja Eiropas kausa sacensībās, uz Pasaules kausa posmiem Ziemeļamerikā nedodoties. Latvijas labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, varētu izlaist visu sezonu.

Nākamnedēļ Altenbergā norisināsies arī sestais posms, kas vienlaikus būs Eiropas čempionāts. No 24.janvāra līdz 5.februārim plānots pasaules čempionāts Šveices trasē Sanktmoricā, bet pirms došanās uz Siguldu bobslejisti un skeletonisti piestās Austrijas trasē Insbrukā, kas posmu uzņems no 7. līdz 12.februārim.

Sezonas noslēgums plānots no 12. līdz 19.februārim Siguldā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām