Cipuļa divnieks PK sezonu sāk ar vietu TOP 5

17/11/2023 07:10
Emīls Cipulis

Latvijas bobsleja pilots Emīls Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni piektdien Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā izcīnīja piekto vietu, kamēr pilots Jēkabs Kalenda ar stūmēju Dāvi Kaufmani ierindojās desmitajā pozīcijā.

Divu braucienu summā uzvaru svinēja Vācijas pilota Johannesa Lohnera ekipāža, kas abos braucienos sasniedza labāko rezultātu un summā finišēja minūtē un 58,64 sekundēs. Otro vietu, zaudējot 0,62 sekundes, ieņēma uzvarētāja tautietis Frančesko Frīdrihs, bet labāko trijnieku noslēdza šveicieša Mihaela Fogta divnieks, kas atpalika no ātrākās ekipāžas 0,90 sekundes. Tikmēr Cipulis abu braucienu summā zaudēja 1,73 sekundes, kamēr Kalenda piekāpās 1,96 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Cipuļa divnieks, kam padevās otrais labākais starts pirmajā braucienā, atradās devītajā pozīcijā, bet otrajā braucienā sasniegtais ceturtais ātrākais starta laika un sestais labākais finiša laiks ļāva pakāpties augstāk.

Savukārt Kalenda pirmajā braucienā tika pie desmitā rezultāta un otrajā braucienā tika pie devītā labākā finiša laika. Viņa divniekam pirmajā braucienā bija astotais labākais starta laiks, bet otrajā braucienā – piektais. Sezonas pirmajā posmā divnieku sacensībās startēja tikai 11 ekipāžas.

Pērn Pekinas olimpiskajās spēlēs Cipulis ar stūmēju Edgaru Nemmi šajā trasē ieņēma 17.vietu divnieku sacensībās. Savukārt Kalenda, kurš šī gada sākumā debitēja Pasaules kausā, olimpisko trasi iepazina tikai pirms sezonas pirmā posma. Iepriekšējā sezonā Cipulis startēja pēdējās piecās no kopumā astoņām divnieku sacensībām. Vinterbergā viņš bija septītais, Altenbergā – sestais un septītais, bet Siguldā – ceturtais un astotais. Sanktmoricā pasaules čempionātā divniekos Cipulis guva sesto pozīciju, bet četriniekos kļuva par vicečempionu.

Kalenda debijas sezonā no piecām sacensībām vienos mačos – posmā Siguldā – iekļuva pirmajā desmitniekā, izcīnot devīto pozīciju. Pasaules meistarsacīkstēs divniekos viņš bija 13.pozīcijā. Sestdien un svētdien paredzēti mači četrinieku ekipāžām, arī šajās sacensībās startējot divām Latvijas kamanām. Kopā plānoti astoņi Pasaules kausa posmi un sestajā no tiem sportisti sacentīsies Siguldas trasē no 29.janvāra līdz 4.februārim.

Pasaules kausa otrais posms norisināsies decembra sākumā Laplaņā, Francijā, bet pēc tam sportisti dosies uz Insbruku, Austrijā, kur notiks cīņa arī par Eiropas čempionāta medaļām četriniekos. Pēc jaunā gada sezona atsāksies janvāra vidū ar posmu Sanktmoricā, Šveicē, bet mēneša beigās būs mači Lillehammerē, Norvēģijā.

Februāra pirmajā nedēļā notiks posms Siguldā, kur vienlaikus būs cīņa par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, bobslejā divnieku ekipāžām un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergā, Vācijā. Sezona noslēgsies mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidā, ASV. Sezonas kulminācija – pasaules čempionāts – februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā.