Cipuļa ekipāža PK sezonu noslēdz ar smagu kritienu

23/03/2024 22:50
Nokopēts
Emīls Cipulis

Latvijas bobslejists Emīls Cipulis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu šodien Pasaules kausa noslēdzošajā posmā Leikplesidā piedzīvoja smagu kritienu, kas otrajā braucienā lika atkāpties uz 14.vietu, taču vēlāk otro braucienu pārtrauca, jo ledū bija radušās lielas plaisas, kuru dēļ cieta vairāku komandu slieču komplekti, vēsta Latvijas Bobsleja un skeletona federācija.

Sniegotajā Leikplesidas trasē abām Latvijas ekipāžām nepaveicās ar starta vietas izlozi – lai arī abas komandas ir vadošajā grupā, šoreiz izlozētie numuri bija tikai desmitais Cipulim un divpadsmitais Kalendam. Pirmajā braucienā Cipuļa kvartets sāka ar trešo labāko startu, 5,06 sekundes, bet kļūdījās trases augšdaļas virāžās, zaudējot paātrinājumu. Finišā tikai devītais rezultāts, bet laika izteiksmē – ne pārāk tālu no konkurentiem, saglabājot labas izredzes pakāpties augstāk pēc otrā brauciena.

Kalendas ekipāža šoreiz vēl neredzētā sastāvā, ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu, sasniedza devīto starta laiku (5,16 sekundes), bet finišā bija tikai pirmspēdējie – 13.pozīcijā. Neskatoties uz kļūdu startā, kad kāja paslīdēja Kaufmanim lecot kamanās, Kalendam padevās labs otrais brauciens, apsteidzot vairākas komandas un nodrošinot sev sezonas labāko rezultātu – vismaz septīto vietu.

Vēlāk trasē devās Cipuļa komanda, kura piedzīvoja kritienu, bet sasniedza finišu ar pēdējo 14.rezultātu. Ar 14.vietu būtu bijis nepietiekoši, lai kopvērtējumā saglabātu otro vietu, taču fināla rezultāti tika ieskaitīti pēc pirmā brauciena rezultātiem, kurā Cipuļa ekipāža ieņēma devīto vietu – ar to pietika, lai Pasaules kausa kopvērtējumu noslēgtu otrajā vietā, apsteidzot Johanesu Lohneru.

Jāatzīmē, abiem Latvijas pilotiem šīs ir pirmās sacensības Leikplesidas trasē. Pirmo trijnieku ieņēma visas trīs Vācijas komandas – līderis ir Frančesko Frīdrihs, otrais – Lohners, bet trešais – Ādams Amūrs.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.02
4.11
1.55
6.77
4.41
1.47
5.52
3.51
1.71
2.69
-
1.42
1.24
5.75
12.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām