Cipuļa ekipāžai bronza Eiropas kausa bobslejā četrinieku sacensībās

02/12/2022 14:07
Emīls Cipulis

Bobslejs, Eiropas kauss

Latvijas pilota Emīla Cipuļa pilotētā četrinieku ekipāža piektdien Altenbergas trasē Vācijā ieņēma trešo vietu Eiropas kausa sacensībās bobslejā, Jēkaba Kalendas četriniekam ieņemot 11.pozīciju. Uzvaru izcīnīja Vācijas pilota Niko Zemmlera ekipāža, kas abos braucienos bija ātrākā un trasi veica minūtē un 49,85 sekundēs.

Itāļa Patrika Baumgartnera četrinieks divu braucienu summā zaudēja 0,43 sekundes, bet Cipulis ar stūmējiem Kristu Lindenblatu, Matīsu Mikni un Dāvi Spriņģi uzvarētājiem zaudēja 0,44 sekundes, apsteidzot divas vācu ekipāžas. Abos braucienos latvieši ieņēma trešo vietu, bet startā bija labākie.

Kalenda ar stūmējiem Arni Bebrišu, Mareku Lazdānu un Mairi Kļavu braucienos uzrādīja attiecīgi 12. un 11. labāko rezultātu, uzvarētājiem piekāpjoties 2,68 sekundes. Sacensībās startēja 14 ekipāžas.

Sestdien Altenbergā četrinieki trasē dosies atkārtoti. Plānots, ka vismaz līdz jaunajam gadam Latvijas ekipāžas startēs Eiropas kausā, kas bobslejā ir otrā ranga sacensības aiz Pasaules kausa izcīņas. Latvieši Pasaules kausa apritē atgriezīsies janvāra sākumā, kad Vācijas trasē Vinterbergā risināsies ceturtais posms.

Skeletons, Pasaules kauss

Vācijas skeletonists Kristofers Grothērs ceturtdien Pārksitijā otrajā Pasaules kausa posmā izcīnīja pirmo vietu, kamēr sieviešu konkurencē labāko rezultātu sasniedza kanādiete Mirela Raņeva. Grothērs bija ātrākais abos braucienos un summā finišēja minūtē un 36,26 sekundēs. Viņš otrajā braucienā trasi veica 48,12 sekundēs, sasniedzot jaunu Pārksitijas trases rekordu.

Otro vietu ieņēma dienvidkorejietis Sungi Džuns, kurš abos braucienos bija otrais ātrākais un summā atpalika no vācieša 0,17 sekundes. Savukārt labāko trijnieku noslēdza Markuss Vaiats no Lielbritānijas skeletona izlases, kurā strādā Latvijas titulētais braucējs Martins Dukurs. Vaiats, kurš triumfēja pirmajā Pasaules kausa posmā, uzvarētājam piekāpās 0,37 sekundes.

Tikmēr sieviešu konkurencē Raņeva pēc pirmā brauciena ieņēma pirmo vietu, taču otrajā viņai padevās vien ceturtais labākais rezultāts, taču ar to bija pietiekoši, lai nodrošinātu pirmo vietu, jo arī tuvākās sekotājas otrajā braucienā parādīja vājākus rezultātus. Divu braucienu summā viņa finišēja minūtē un 38,42 sekundēs.

Vāciete Tīna Hermane, zaudējot 0,10 sekundes, ieņēma otro vietu, kamēr Lielbritānijas skeletoniste Laura Dīsa atpalika 0,13 sekundes un ierindojas trešajā pozīcijā. Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē otrajā posmā sacentās 19 sportisti. Latvijai sieviešu sacensībās ir divas kvotas dalībai Pasaules kausā, taču tās netiks izmantotas.

Plānots, ka līdz jaunajam gadam ledus trašu sportisti Pasaules kausa posmus aizvadīs tikai Ziemeļamerikā, trešajā posmā no 11. līdz 18.decembrim sacenšoties citā ASV trasē Leikplesidā.

Pēc tam sportisti dosies uz Eiropu, kur pēc 2023.gada sagaidīšanas no 3. līdz 8.janvārim cīnīsies Vinterbergas trasē, Vācijā. Nākamie divi posmi plānoti Altenbergā, Vācijā, no 10. līdz 15.janvārim un no 17. līdz 22.janvārim. Pēc tam no 24.janvāra līdz 5.februārim plānots pasaules čempionāts Sanktmoricā, Šveicē, bet pirms došanās uz Siguldu bobslejisti un skeletonisti piestās Austrijas trasē Insbrukā, kas posmu uzņems no 7. līdz 12.februārim. Sezonas noslēgums plānots no 12. līdz 19.februārim Siguldā.

Kamaniņas, Nāciju kauss

Latvijas ekipāža Anda Upīte/Sanija Ozoliņa piektdien Austrijā Nāciju kausa izcīņā kamaniņu sportā divniekos finišēja ceturtajā vietā, kvalificējoties Pasaules kausa (PK) sacensībām nedēļas nogalē. Divnieku sacensībās sievietēm Upīte/Ozoliņa finišēja ceturtās, uzvarētājām austrietēm Selinai Eglei un Larai Mihaelai Kipai, kuras trasi veica 40,573 sekundēs, piekāpjoties 0,169 sekundes.

Otrās bija itālietes Andrea Fetere un Mariona Oberhofere (+0,080), trešās – vācietes Jesika Dēgenharta un Šaiena Rozentāla (+0,103). Startēja 11 ekipāžas, PK pamatsacensībās iekļūstot visām startējušajām. Sieviešu konkurencē sesto vietu ieņēma Sigita Bērziņa, uzvarētājai amerikānietei Emīlijai Svīnijai, kura trasi veica 39,844 sekundēs, piekāpjoties 0,301 sekundi. Astotā bija Kendija Aparjode (+0,337), bet 25.vietā 29 braucēju konkurencē finišēja Sigita Bērziņa (+0,884).

Pasaules kausa posma sacensībām kvalificējās 22 sportistes. Sesto vietu ieņēma arī Latvijas divnieks Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, kas trasi veica 0,509 sekundes lēnāk par uzvarētājiem amerikāņiem Zakeriju di Gregorio un Šonu Holenderu.

Amerikāņi finišēja pēc 39,972 sekundēm. Pamatsacensībās iekļuva deviņi no 11 divniekiem. Vīriešu sacensībās, kurās latvieši nepiedalījās, 27 braucēju vidū uzvarēja itālis Leons Felderers (50,725 sekundes).

Pārējie Latvijas sportisti ir izcīnījuši vietu PK sacensībās pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos PK posmos. Pasaules kausa pirmajam posmam pieteikušies 140 sportisti no 20 valstīm. Sestdien notiks PK sacensības sieviešu un vīriešu divniekiem, kā arī sieviešu vieniniekiem, bet svētdien – sacensības vīriešiem, kā arī sprinta sacensības visās četrās kategorijās.

Kamaniņas, Kontinentālais kauss

Latvijas pārstāvis Aleksis Siņiļņikovs piektdien Siguldā bija labākais no mājiniekiem, jauniešu Kontinentālā kausa izcīņas sacensībās kamaniņu sportā ieņemot septīto vietu. Visu goda pjedestālu pirmajā sacensību posmā aizņēma vācieši. Uzvaru izcīnīja Karloss Stangs, kurš abos braucienos bija pirmais, finišējot pēc minūtes un 25,512 sekundēm.

0,091 sekundi viņam zaudēja Niklass Cēners un 0,240 sekundes – Luka Teile. Siņiļņikovs ieņēma septīto vietu 29 sportistu konkurencē, no uzvarētāja atpaliekot 1,029 sekundes. Edvards Marts Markitāns ieņēma 14.vietu (1:27,913), Roberts Lazdāns – 22.vietu (1:31,428), Ričards Daukšta – 24.vietu (1:33,425) un Uldis Jakseboga – 27.vietu (1:39,531).

Plkst.13 un 14.15 notiks sacensību braucieni meitenēm. Sestdien, plkst.10 un 11.10, sacentīsies zēnu ekipāžas, bet meiteņu divnieki startēs plkst.10.20 un 11.30. Šāda veida sacensības norisināsies pirmo reizi kamaniņu sporta vēsturē. Kontinentālajā kausā piedalās jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem.

Sacensībās Siguldā startēt pieteikušies sportisti no ASV, Austrijas, Čehijas, Gruzijas, Itālijas, Latvijas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Ukrainas un Vācijas. Šosezon paredzēti vēl seši Kontinentālā kausa posmi, kuri noritēs Bludencā (Austrija), Phjončhanā (Dienvidkoreja), Vistlerā (Kanāda), Pārksitijā (ASV), Vinterbergā (Vācija) un vēlreiz Phjončhanā.

Latvijas izlases sastāvs startam Siguldā:  jaunieši – Edvards Marts Markitāns, Uldis Jakseboga, Aleksis Siņiļņikovs, Roberts Lazdāns, Ričards Daukšta; jaunietes – Amanda Ogorodņikova, Agnija Bogdānova, Anna Belarusa, Margita Sirsniņa, Anna Aizupe; ekipāžas jauniešiem – Jānis Gruzdulis-Borovojs/Uldis Jakseboga; ekipāžas jaunietēm – Arta Pole/Agnija Bogdānova.