Cipuļa un Kalendas divnieku ekipāžas PK posmā paliek ārpus TOP 10

09/12/2023 17:34
Emīls Cipulis

Latvijas ekipāža Emīls Cipulis/Matīss Miknis sestdien Francijā Pasaules kausa bobslejā otrajā posmā ieņēma 11.vietu, bet Jēkabs Kalenda ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu – 16.vietu.

Cipulis ar Mikni pirmajā braucienā sasniedza astoto ātrāko laiku startā un finišā ieņēma 13.vietu, brauciena uzvarētājiem vāciešiem Johannesam Lohneram un Georgan Fleišhaueram zaudējot 0,8 sekundes.Otrajā braucienā Cipuļa ekipāža uzlaboja sniegumu, ar sesto labāko startu sasniedzot septīto labāko rezultātu, kas ļāva pakāpties uz 11.vietu divu braucienu summā, uzvarētājam šveicietim Mihaelam Fogtam zaudējot 1,39 sekundes.

Kalenda ar Kleinbergu pirmajā braucienā startā sasniedza 14. ātrāko laiku 19 ekipāžu konkurencē, braucienā pieļāva daudz kļūdu, ieņemot 18.vietu un 1,4 sekundes atpaliekot no līderiem. Otro braucienu viņi veica labāk, ar 16. ātrāko laiku startā sasniedzot 15.laiku finišā. Divu braucienu summā tas viņiem ļāva pakāpties uz 16.vietu, Fogtam zaudējot 2,33 sekundes.

Par līderi pēc pirmā brauciena kļuva Lohnera pilotētais divnieks, kurš sasniedza arī ātrāko laiku startā (5,91 sekunde), taču nespēja uzlabot Oskara Melbārža un Daumanta Dreiškena 2011.gadā iespēto (5,73).Finišā vācu ekipāža, trasē pavadot 59,23 sekundes, par 0,03 sekundēm apsteidza šveiciešu Mihaela Fogta un Zandro Mihela divnieku un par 0,14 sekundēm – amerikāņu Frenka del Dukas un Hakīma Abdulsabura ekipāžu.

Otrajā braucienā izdevās uzvarēt Fogtam un divu braucienu summā sagādāt retu zaudējumu Lohneram, apsteidzot viņu par septiņām sekundes simtdaļām. Trešais finišēja vēl viens titulēts vācu pilots Frančesko Frīdrihs ar stūmēju Torstenu Margisu, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,43 sekundes. Ceturto vietu ieņēma del Duka, piekto – trešā vācu ekipāža ar pilotu Ādamu Ammūru un sesto – šveicieša Sedrika Folladora pilotētā ekipāža.

Pirms trim nedēļām Ķīnā notikušajā pirmajā posmā Cipuļa divnieks izcīnīja piekto vietu, Kalenda ar Dāvi Kaufmani ierindojās desmitajā vietā, bet uzvaru svinēja Vācijas pilota Johannesa Lohnera ekipāža, kas bija ātrākā abos braucienos.

Svētdien vēl paredzētas sacensības četrinieku ekipāžām. Kopā plānoti astoņi Pasaules kausa posmi un sestajā no tiem sportisti sacentīsies Siguldas trasē no 29.janvāra līdz 4.februārim. Pēc Pasaules kausa otrā posma sportisti dosies uz Insbruku, Austrijā, kur notiks cīņa arī par Eiropas čempionāta medaļām četriniekos. Pēc jaunā gada sezona atsāksies janvāra vidū ar posmu Sanktmoricā, Šveicē, bet mēneša beigās būs mači Lillehammerē, Norvēģijā.

Februāra pirmajā nedēļā notiks posms Siguldā, kur vienlaikus būs cīņa par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, bobslejā divnieku ekipāžām un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergā, Vācijā. Sezona noslēgsies mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidā, ASV. Sezonas kulminācija – pasaules čempionāts – februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā.