Cipulis Eiropas čempionātā paliek soli no karjeras rekorda atkārtojuma

21/01/2023 18:28
Nokopēts
Emīls Cipulis un Matīss Miknis

Pasaules kausa posms

Latvijas divnieks Emīls Cipulis/Matīss Miknis sestdien Altenbergas trasē Vācijā Pasaules kausa sezonas sestajā posmā ieņēma septīto vietu Eiropas čempionāta vērtējumā, bet Jēkabs Kalenda un Ivo Dans Kleinbergs ierindojās 15.vietā, par čempioni kļūstot Vācijas ekipāžai ar pilotu Johannesu Lohneru.

Pirmajā braucienā uzvarēja šveicieša Mihaela Fogta un Zandro Mihela ekipāža, kas braucienu veica 55,50 sekundēs. Otro vietu, atpaliekot 0,03 sekundes, ieņēma Frančesko Frīdriha un Aleksandra Šillera divnieks, bet trešo – vēl viena vācu ekipāža ar pilotu Johannesu Lohneru un stūmēju Ereku Brukertu, akas atpalika 0,1 sekundi. Sestajā vietā ierindojās Emīls Cipulis ar Matīsu Mikni (+0,60), bet 17.vietā – Jēkabs Kalenda un Ivo Dans Kleinbergs (+1,18).

Otrajā braucienā labāko laiku sasniedza Lohners, divu braucienu summā par 0,05 sekundēm apsteidzot Fogtu. Trešais 0,38 sekundes aiz tautieša finišēja Frīdrihs, kuram braucienā ceturtais labākais laiks. Ceturto vietu ieņēma brita Breda Hola vadītais divnieks (+0,44), piekto – vēl viena vācu ekipāža ar pilotu Kristofu Hāferu, bet sesto, apsteidzot Cipuļa divnieku, – šveicieša Timo Rohera vadītais divnieks.

Cipulis otrajā braucienā sasniedza vien 12. labāko laiku un atkāpās uz septīto pozīciju, uzvarētājiem zaudējot 1,34 sekundes. Kalenda ar Kleinbergu sasniedza 13. labāko rezultātu braucienā un ieņēma 15.vietu Eiropas čempionāta un 16.vietu Pasaules kausa vērtējumā, uzvarētājiem piekāpjoties 2,04 sekundes).

Startēja 19 ekipāžas. Pirmajā braucienā Cipuļa un Mikņa ekipāža startēja ar devīto numuru, bet Kalendam un  Kleinbergam bija 18.numurs.

Pagājušajā nedēļā Altenbergā tika aizvadīts piektais posms, kurā Cipulis ar stūmēju Mikni ieņēma sesto vietu, kas bija viņa karjeras labākais rezultāts Pasaules kausa sacensībās, bet Kalenda ar stūmēju Kleinbergu jau pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu finišējot, taču neturpinot sacensības otrajā braucienā. Kalendam Altenbergā šie ir pirmie Pasaules kausa posmi karjerā, iepriekš šeit startējot tikai Eiropas kausā.

Sezonas pirmajā daļā līdz gadu mijai Latvijas sportisti startēja Eiropas kausa sacensībās, uz Pasaules kausa posmiem Ziemeļamerikā nedodoties. Latvijas labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, varētu izlaist visu sezonu. No 24.janvāra līdz 5.februārim plānots pasaules čempionāts Šveices trasē Sanktmoricā, bet pirms došanās uz Siguldu, kur no 12. līdz 19.februrārim notiks pēdējais posms, bobslejisti un skeletonisti piestās Austrijas trasē Insbrukā, kas posmu uzņems no 7. līdz 12.februārim.

Eiropas kausa posms

Dāvja Kaufmaņa un Renāra Grantiņa vadītās divnieku ekipāžas sestdien Siguldā ieņēma attiecīgi ceturto un piekto vietu Eiropas kausa (EK) sacensībās bobslejā.

Trīs pirmās vietas ieņēma Vācijas ekipāžas, uzvaru izcīnot Maksimiliāna Illmaņa un Lukasa Kollera divniekam, kas finišēja minūtē un 39,69 sekundēs. Otrā bija piektdienas uzvarētāja Niko Zemmlera ekipāža, kas no uzvarētājiem atpalika par nieka četrām sekundes simtdaļām, bet trešā – Hansa Petera Hannighofera pilotētā ekipāža (+0,46).

Kaufmanis ar stūmēju Edgaru Unguru abos braucienos gan startā, gan finišā sasniedza ceturto rezultātu, no uzvarētājiem atpaliekot 1,19 sekundes. Grantiņš ar Regnāru Kirejevu gan startā, gan finišā bija piektie ātrākie, no uzvarētājiem atpaliekot 2,31 sekundi. Startēja vien deviņas ekipāžas.

Pēc septiņiem EK posmiem vadībā ar 692 punktiem ir Illmanis. Zemmleram ir 604 punkti, bet vēl vienam vācu pilotam Ādamam Amūram – 522 punkti. Piektais ar startiem pirmajos piecos posmos un 430 punktiem ir Emīls Cipulis, 15.vietu ar 312 punktiem ieņem Jēkabs Kalenda, Kaufmanis ar 198 Siguldā nopelnītajiem punktiem ir 20., bet Grantiņš ar 184 punktiem – 23.vietā 37 sportistu vidū.

Sieviešu divnieku sacensībās triju ekipāžu konkurencē uzvaru izcīnīja Francijas ekipāža Margo Boša/Karla Senekola, par 0,02 sekundēm apsteidzot itālietes Džadas Andreuti pilotēto divnieku un par 6,25 sekundēm – polietes Julijas Slupeckas vadītās kamanas.

Jau ziņots, ka piektdien Siguldā Kaufmaņa un Grantiņa divnieki ieņēma attiecīgi trešo un piekto vietu. Eiropas kauss bobslejā ir otrā ranga sacensības aiz Pasaules kausa, bet skeletonā tie ir trešā ešelona mači aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa.

 

 

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.75
4.75
1.44
5.5
4.5
1.53
5.5
4.5
1.55
1.33
5.25
9
4.75
3.75
1.72
3.5
4.1
1.9
1.6
3.9
5.75
7.25
4.75
1.42
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām