Cipulis izrauj papildlaiku, taču “Kurbads” piekāpjas arī otrajā Kontinentālā kausa spēlē

17/11/2018 18:27

Latvijas čempionvienība hokejā “Kurbads” sestdien Francijas pilsētā Lionā Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālās kausa izcīņas trešās kārtas otrajā cīņā izglābās no zaudējuma pamatlaikā, tomēr tik un tā ar 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Kazahstānas labākajai vienībai Kokšetau “Arlan”.

“Kurbads” labā pa vārtiem šajā mačā guva Elizers Šerbatovs, Edgars Brancis un Mārtiņš Cipulis.

“Kurbads” komandai šis mačs sākās veiksmīgi, jo piektajā minūtē vienību vadībā izvirzīja Šerbatovs, tomēr tikai 19 sekundes vēlāk Jevgēņijs Gevels panāca izlīdzinājumu. Latvijas čempioni gan vēlreiz vadību pārņēma 16. minūtē, kad ar precīzu metienu izcēlās Brancis.

“Kurbads” hokejisti ilgu laiku atradās vadībā, tomēr 40. minūtē viņi nesekmīgi nospēlēja mazākumā, kas Aleksandram Ņesterovam ļāva panākt 2:2. Kopumā laukumā aizritēja līdzvērtīga cīņa, bet 53. minūtē vairākumu izmantoja “Arlan” hokejists Vladimirs Malevičs.

Latvijas čempionvienība metās atspēlēties, turklāt tas izdevās, jo, spēlējot četri pret četri, vien 24 sekundes pirms pamatlaika beigām Cipulis panāca 3:3. Līdz ar to duelis turpinājās pagarinājumā, kura trešajā minūtē uzvaru Kazahstānas klubam nodrošināja Malevičs, gūdams savus otros vārtus mačā.

“Arlan” šajā spēlē pa Ulda Čalpas sargāto cietoksni izpildīja 43 metienus, kamēr “Kurbads” atbildēja ar 36 raidījumiem. Latvijas čempioni gan arī šajā mačā darbojās daudz nedisciplinētāk nekā pretinieki, jo tika nopelnītas 37 soda minūtēs (“Arlan” tikai 18).

Savukārt otrā D grupas mačā Latvijas uzbrucēju Martina Lavrova un Artūra Mickeviča pārstāvētā mājiniece Lionas “Lions” plkst. 21:00 spēkosies pret Baltkrievijas klubu “Gomeļ”.

Piektdien pirmajā mačā Latvijas komanda ar 2:6 piekāpās “Gomel”, kamēr “Arlan” pēcspēles metienos ar 2:1 pārspēja “Lions” hokejistus, kam vienīgos vārtus pamatlaikā guva tieši Mickevičs.

Līdz ar to “Arland” ar četriem punktiem divās spēlēs ir grupas vadībā, trīs punkti vienīgajā mačā ir “Gomel” kontā. Savukārt “Lions” un “Kurbads” hokejisti guvuši pa punktam.

Turnīra noslēgumā svētdien “Kurbads” spēkosies ar “Lions” hokejistiem.

Finālposmā iekļūs divas labākās D grupas komandas.

“Kurbads” oktobrī triumfēja savā laukumā notikušajā Kontinentālā kausa otrā posma C grupas turnīrā. Latvijas čempione ar 9:2 sagrāva Islandes klubu Agireiri “Skautafelag”, ar 8:1 apspēlēja Spānijas vienību Sansevastjanas “Txuri Urdin” un ar 2:1 guva virsroku pār Ukrainas klubu Doņeckas “Donbass”.

“Kurbads” Kontinentālā kausa izcīņas posmu uzņēma otro gadu pēc kārtas.

Savulaik “Arlan” klubā spēlējuši arī daudzi Latvijas hokejisti, bet visilgāk tajā uzkavējušies Artūrs Ozoliņš, Andrejs Smirnovs, Elvijs Biezais un Renārs Demiters, katram no viņiem tajā aizvadot vairāk nekā 100 spēles.

Aizvadītajā sezonā “Kurbads” nesasniedza Dānijā notikušā Kontinentālā kausa izcīņas finālu, izšķirošajā trešās kārtas spēlē zaudējot latviešu vārtsarga Ervīna Muštukova pārstāvētajai Lielbritānijas vienībai Šefīldas “Steelers”.

Pagājušajā sezonā par šī turnīra čempioni kļuva Baltkrievijas komanda Minskas “Junostj”, bet vienu sezonu iepriekš Kontinentālajā kausā triumfēja Lielbritānijas hokeja klubs Notingemas “Panthers”, kas finālā pieveica “Ritten Sport” ar latviešu uzbrucēju Jāni Spruktu sastāvā.