Cipulis pēc sudraba PČ: Noskatījos mačus atkārtojumā un tad radās apskaidrība, kur esmu nokļuvis

07/02/2023 19:53
Nokopēts
Emīls Cipulis

Latvijas bobslejists Emīls Cipulis sarunā ar “Sporta Studiju” atskatījās uz aizvadīto pasaules čempionātu, gan sezonu līdz šim kopumā.

Jau vēstīts, ka aizvadītās nedēļas nogalē Cipulis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi Sanktmoricas trasē Šveicē izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionāta četrinieku sacensībās, otro vietu dalot ar britu Bredu Holu. “Tas ir liels sasniegums, pagaidām to ir grūti aptvert. Noskatījos visus mačus atkārtojumā un tad, paskatoties rezultātu tabulā, radās tāda apskaidrība, kur esmu nokļuvis,” teica Cipulis.

Kā atzina pats pilots, viņš sacensībās neizjuta spiedienu. “Uz starta izgāju bez nekāda stresa, katru braucienu veicu ar vieglu prātu, vispār nedomājot par to, ar ko es cīnos trasē vai tamlīdzīgi. Zināju to darbiņu, kas pašam jāizdara un vienkārši izbaudīju sacensības,” secināja Cipulis, norādot uz stūmēju ieguldījumu. “Liels nopelns trīs džekiem, kas ir aiz manis un to palīdz paveikt. Veči ir ieguldījuši lielu darbu vasarā, kā arī ziemā audzējuši fizisko un likuši klāt. Tas viss iznāca ārā vajadzīgajā brīdī. Stabilitātē raksturs spēlē lomu, jo divas dienas tā “maukt” bez tā nevar. Večiem ar to viss ir kārtībā.”

Latvijas bobslejisti sezonas ievadā Pasaules kausa posmos nemaz nepiedalījās. Cipulis uzskata, ka izvēlētais treniņu plāns bijis sekmīgs. “Tas varētu būt treneru ieguldītais darbs un plāns, un šoreiz tas nostrādāja. Ja par piemēru ņemam starta laikus – Altenbergas trasē Eiropas kausā [sezonas sākumā] un Eiropas čempionātā. Tikai pēc tīriem starta laikiem, ar tiem pašiem ekipāžas biedriem var redzēt, kāds uzlabojums bijis visas sezonas garumā. Varētu teikt, ka tas darba virziens bijis pareizais,” sacīja 27 gadus vecais pilots.

Pirms sezonas par Latvijas sportistu sniegumu un valsts bobsleju kopumā tika paustas bažas – Oskars Ķibermanis traumas dēļ šogad nestartē. “Daudzi skeptiski skatījās uz šo sezonu, bet es tos viedokļos kaut kā laidu garām. Zināju, ka man šosezon būs labākais ekipējums, stiprākie stūmēji un vienkārši jācenšas tas izmantot. Varbūt kādā brīdi pats sev uzliku lielu spiedienu, taču sezonas laikā viens ar otru apradām,” sezonu līdz šim vērtēja Cipulis.

Zīmīgi, ka Latvijai pēdējo medaļu pasaules čempionātos 2019. gadā izcīnīja Oskars Melbārdis, kas bija gads, kad bobslejā ienāca Cipulis. “Es tādas likumsakarības nemeklēju, bet paaudžu maiņa notiek visu laiku. Tas ir labi, ka tāda pēctecība ir, ka savainojumu vai aiziešanas gadījumos būs jaunie, kas brauks viņu vietā.”

Cipuļa četrinieku ekipāža izcīna sudraba medaļu PČ

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.75
4.75
1.44
5.5
4.5
1.53
5.5
4.5
1.55
1.33
5.25
9
4.75
3.75
1.72
3.5
4.1
1.9
1.6
3.9
5.75
7.25
4.75
1.42
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām