Bots/Plūme kāpj uz pjedestāla Vācijā, Cipulim Siguldā otrā vieta Eiropas kausa bobslejā posmā

11/12/2021 13:00
Nokopēts
Emīls Cipulis, www.sportazinas.com

Kamaniņas, pasaules kauss divniekiem

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Altenbergas trasē Vācijā ceturtajā Pasaules kausa posmā izcīnīja trešo vietu, bet otrs Latvijas duets Juris un Andris Šici ierindojās piektajā vietā.

Bots/Plūme, kuri startēja desmitie, aizvadīja labu pirmo braucienu, trasi veicot 41,924 sekundēs un tobrīd izvirzoties līderpozīcijās. Braucienā viņi ierindojās trešajā vietā, no brauciena uzvarētājiem vāciešiem Sašas Benekena un Tonija Egerta atpaliekot 41 sekundes tūkstošdaļu. Priekšā latviešiem tika arī austrieši Tomass Šteijs un Lorencs Kollers, Botu un Plūmi apsteidzot par 0,013 sekundēm.Juris un Andris Šici trasē devās priekšpēdējie un labi veica trasi, kuras ledus kvalitāte gan sāka pasliktināties.

Viņi brauciena uzvarētājiem zaudēja 0,153 sekundes, ieņemot piekto vietu. Starp abiem Latvijas duetiem iespraucās vēl viens austriešu duets Jurijs Gats/Rikardo Šepfs, Botam un Plūmem zaudējot 0,069 sekundes. Savukārt aiz Šiciem 0,038 sekundes bija vācu divnieks Tobiass Vendls/Tobiass Arlts. Otrajā braucienā brāļi Šici brauca labi, bet nedaudz labāk slīdēja Vendlam un Arltam, kuri divu braucienu summā apsteidza latviešus par 0,014 sekundēm. Tomēr aiz Šiciem palika jaunie austrieši Gats un Šepfs. No uzvarētājiem Šteija un Kollera Šici atpalika 0,233 sekundes. Bots/Plūme kļūdījās, iebraucot pirmajā virāžā, taču turpinājumā brauca labi, nosargājot vietu uz goda pjedestāla. Viņi par sešām sekundes tūkstošdaļām apsteidza Vendlu un Arltu, bet piekāpās 0,213 sekundes Šteijam un Kolleram un 0,21 sekundi – Egertam un Benekenam .

Kopvērtējumā Šici ar 395 punktiem saglabāja pirmo vietu. Viņi par 19 punktiem apsteidz vācu divnieku Tonijs Egerts/Saša Benekens un par 92 punktiem – krievus Andreju Bogdanovu un Juriju Prohorovu. Bots/Plūme ar 167 punktiem ieņem 13. pozīciju 29 startējušo ekipāžu vidū. Sezonas pirmajā posmā Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā Šici bija trešie, Sočos svinēja uzvaru, bet otrajā Soču posmā pirms nedēļas ierindojās trešajā vietā, kā arī uzvarēja Sprinta kausa sacensībās.

Bots/Plūme Ķīnā bija piektie, Soču pirmajā posmā piedzīvoja divus kritienus, bet iepriekšējā posmā turpat Krievijā ierindojās 16.vietā. Piektdien Nāciju kausa sacensībās Bots/Plūme ierindojās ceturtajā vietā. Šiciem iepriekšējā sezona bija viena no labākajām karjerā, jo kopvērtējumā viņi izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienam austriešiem Tomasam Šteijam/Lorencam Kolleram. Viņu kontā bija arī divas uzvaras – Eiropas čempionātā Siguldā un sprintā Insbrukā.

Jaunajiem braucējiem Botam/Plūmam 2020./2021.gada sezona bija izlaušanās sezona, kurā viņi bija astotie kopvērtējumā. Sezonai punktu viņi pielika ar karjerā pirmo uzvaru Pasaules kausos, finišējot pirmie Sanktmoricas trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, šajā nestartē Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Sievietēm pirmais brauciens sāksies plkst.13.10, bet otrais – plkst.14.35. Svētdien notiks sacensības vīriešiem, kā arī komandu stafete. Turpinājumā kamaniņu braucējus 18./19.decembrī gaida sacensības posmā Īglsas trasē Austrijā. Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī, būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Pasaules kausa sezona noslēgsies Sanktmoricas trasē Šveicē, vienlaikus sacenšoties arī Eiropas meistarsacīkstēs.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pasaules kauss bobslejā četriniekiem

Pilota Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks sestdien Vinterbergā izcīnīja astoto vietu Pasaules kausa posmā bobslejā, bet Dāvis Kaufmanis ar kritienu ieņēma 25.vietu.

Pirmajā braucienā Ķibermanis kopā ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Lauri Kaufmani un Edgaru Nemmi startēja ar piekto numuru un trasi veica viduvēji, jau trases augšdaļā vairākkārt kļūdoties. Kļūdas nebija lielas, bet finišā no labākā laika īpašnieka vācieša Johannesa Lohnera viņš atpalika Vinterbergas trasei daudz – 0,31 sekundi. Arī startā tika sasniegts tikai desmitais labākais laiks. Kaufmanis, kura ekipāžu iestūma Ivo Dans Kleinbergs, Reinis Nungurs un Krists Lindenblats un kurš startēja trešais no beigām, kļūdījās 11.virāžā, piedzīvojot kritienu. Līdz trases beigām bobs atkrita uz slidām, taču augstāk par 25.vietu 26 ekipāžu konkurencē neizdevās tikt. Braucienā viņi zaudēja Lohnera ekipāžai 1,49 sekundes un pie otrā brauciena, kurā startē 20 labākās ekipāžas, netika.

Pirmajās trijās vietās bija tikai vācieši. Lohneram vienu sekundes simtdaļu zaudēja Kristofa Hāfera pilotētais četrinieks un divas – Frančesko Frīdrihs. Otro braucienu Ķibermanis arī veica ar kļūdām. Tas braucienā deva desmito vietu un divu braucienu summā – astoto vietu 0,56 sekundes aiz Frīdriha. Frīdrihs, kaut arī abus braucienus aizvadīja ar kļūdām, uzvarēja, jo konkurenti šīs kļūdas nespēja izmantot. Viņš par 0,05 sekundēm apsteidza Lohneru un par 0,14 sekundēm – kanādieti Džastinu Kripsu, Hāferam paliekot ceturtajam.

Piekto vietu ieņēma brita Bredlija Hola ekipāža, sesto – austrieša Benjamina Maiera četrinieks. Visās četrās līdzšinējās četrinieku sacensībās ir uzvarējis vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš kopvērtējumā ir līderis ar 900 punktiem. Otrais ar 780 punktiem ir vācietis Johanness Lohners, trešais ar 762 punktiem – austrietis Benjamins Maiers. Ķibermanis iekrājis 698 punktus un ir sestais, bet Kaufmanis ar 186 punktiem trijos posmos atrodas 24.pozīcijā.

Pašlaik vadošais Latvijas stūmējs Matīss Miknis traumas dēļ nestartēja. Posmos Insbrukā Ķibermanis četriniekos bija piektais un otrais, bet pirms nedēļas Altenbergā viņš finišēja desmitais. Kaufmanis pirmo posmu izlaida, bet pārējos divos bija 16. un 23.pozīcijā. Pagājušajā sezonā Pasaules kausā četriniekos notika tikai četras sacensības, un visās uzvarēja Frīdrihs. Oskara Melbārža četrinieks kopvērtējumā ierindojās astotajā, bet Ķibermanis bija 23.vietā, startējot tikai vienā no četriem posmiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Nākamnedēļ bobslejisti un skeletonisti atkal sacentīsies Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Eiropas kauss bobslejā

Emīls Cipulis ar stūmēju Arni Bebrišu sestdien Siguldā ierindojās otrajā vietā Eiropas kausa bobslejā piektajā posmā, bet Jēkabs Kalenda ar Regnāru Kirejevu finišēja 13.vietā.

Cipulis un Bebrišs startēja desmitie un pirmajā braucienā sasniedza labāko starta laiku, kā arī labāko laiku finišā – 50,33 sekundes. Viņi par 0,03 sekundēm apsteidza vācieti Rihardu Elsneru un par 0,1 sekundi – citu vācu ekipāžu ar pilotu Jonasu Jannušu. Otrajā braucienā Cipulis uzrādīja trešo labāko laiku un finišā par 0,06 sekundēm atpalika no Elsnera, bet par 0,15 sekundēm apsteidza pieredzējušā krievu pilota Alekseja Stuļņeva pilotēto divnieku. Debitants Kalenda ar stūmēju Kirejevu startēja pēdējie un braucienos izcēlās ar starta laikiem, braucienos uzrādot attiecīgi otro un pirmo ātrāko laiku.

Pirmajā braucienā ekipāža pieļāva kļūdu jau pēc starta ieskrējiena un finišēja 13.vietā 1,01 sekundi aiz Cipuļa, bet otrajā arī sasniedza 13. labāko laiku. Divu braucienu summā viņiem tika 13.vieta 1,86 sekundes aiz uzvarētājiem.

Vadībā Eiropas kausa kopvērtējumā pēc pieciem posmiem ir Elsners ar 562 punktiem. Cipulis ar 358 punktiem četrās sacensībās pakāpies uz sesto pozīciju, Dāvis Kaufmanis, kurš šajā nedēļas nogalē startē Pasaules kausā, ar divos posmos sapelnītiem 164 punktiem ieņem 20.vietu, bet Jēkabs Kalenda ar startu Siguldā un 60 punktiem ir 32.vietā 35 sportistu konkurencē. Cipulis sezonas pirmajās divās divnieku sacensībās Lillehammerē bija ceturtais un desmitais, bet trešajā etapā Altenbergā – astotais. Pagājušajā nedēļā turpat Altenbergā Pasaules kausā viņš bija 21.pozīcijā. Savukārt smaiļotājs Kalenda šajā nedēļas nogalē Siguldā debitē Eiropas kausā.

Posma ietvaros notiekošajās Pasaules sērijas monoboba sacensībās sievietēm uzvaru septiņu braucēju konkurencē svinēja dienvidkorejiete Kima Jorana, kura finišēja pēc minūtes un 49,51 sekundes. Viņa par sešām sekundes simtdaļām divu braucienu summā apsteidza slovākieti Viktoriju Čerņansku un par 1,18 sekundēm – rumānieti Džordžetu Popesku.

Arī svētdien notiks sacensības vīriešu divnieku ekipāžām. Sievietes sestdien spēkojas monobobslejā un svētdien – divnieku mačos. Sacensības notiek bez skatītāju klātbūtnes. Eiropas kauss bobslejā ir otrā līmeņa sacensības aiz Pasaules kausa. Pirmdien un otrdien tepat Siguldā tiks aizvadīts Starpkontinentālais kauss un Eiropas kauss skeletonā.

Pasaules kauss kamaniņās sievietēm

Elīza Tīruma sestdien Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Altenbergā ieņēma sesto, Kendija Aparjode – septīto, Sigita Bērziņa – 18., bet Elīna Ieva Vītola – 23.vietu.  Bērziņa, kura pirmajā braucienā trasē devās sestā, trasi veica labi, vien lejasdaļā dabūja piemest kājas ledum, taču daudz laika ar to nezaudēja, ieņemot pēc pirmā brauciena 18.vietu un līderei austrietei Madeleinei Eglei, kura labāko rezultātu sasniedza, braucot priekšpēdējā, zaudējot 0,855 sekundes.

Elīna Ieva Vītola ar 15.starta numuru slikti veica brauciena otro daļu pēc devītās virāžas, ierindojoties 27.vietā 28 sportistu konkurencē un Eglei zaudējot 1,527 sekundes. Aparjode, kura trasē devās kā 23., trasē pieļāva pa kļūdiņai un sānslīdei, ierindojoties devītajā vietā 0,493 sekundes aiz austrietes. Kā pēdējā braukusī Tīruma veica labu braucienu, ieņemot septīto vietu un no Egles atpaliekot par 0,386 sekundēm, bet no pirmā trijnieka, ko noslēdza vāciete Anna Bereitere, – par 0,190 sekundēm.

Otrā pēc pirmā brauciena bija Bereiteres tautiete Jūlija Taubica, kas Eglei zaudēja 0,143 sekundes. Otro braucienu Vītola aizvadīja krietni labāk, tajā ieņemot desmito vietu un pakāpjoties uz 23.vietu divu braucienu summā. Eglei, kura svinēja savu otro uzvaru šosezon, viņa piekāpās 2,162 sekundes. Teicami nobrauca arī Bērziņa, tobrīd sasniedzot otru labāko laiku braucienā aiz Vītolas un pēc visu sportistu starta ieņemot 19.vietu braucienā un 18.vietu divu braucienu summā, uzvarētājai zaudējot 1,768 sekundes.

Aparjode nevainojami veica otro braucienu, tobrīd sasniedzot labāko laiku braucienā, bet beigās tas izrādījās sestais ātrākais laiks braucienā, kas ļāva ieņemt septīto vietu divu braucienu summā 0,984 sekundes aiz Egles.  Tīrumai nedaudz neprecīza bija ieeja pirmajā virāžā, braucienā ieņemot astoto, bet summā – sesto vietu, Eglei zaudējot 0,981 sekundi. Egle, kura sasniedza labāko laiku abos braucienos, par 0,293 sekundēm summā apsteidza braucienos otro vietu ieņēmušo Taubicu un par 0,585 sekundēm – braucienos trešo Bereiteri. Ceturtā finišēja vēl viena vāciete Natālija Geizenbergere, piektā – amerikāniete Emīlija Svīnija, kas Tīrumu apsteidza par 0,148 sekundēm.

Kopvērtējuma līdere pēc četriem posmiem ar 409 punktiem ir vāciete Jūlija Taubica. 345 punktus sakrājusi viņas tautiete Anna Bereitere, bet trešā ar 337 punktiem ir Egle, kas par 46 punktiem apsteidz Aparjodi. Tīruma ar 262 punktiem dala sesto vietu ar Geizenbergeri. Bērziņa ar 87 punktiem atrodas 19.pozīcijā, 26.vietu ar 54 punktiem trijos posmos ieņem Vītola, bet 42.vietā ar 17 punktiem vienā posmā ir Ulla Zirne. Punkti ir 56 kamaniņu braucējām.

Piektdien Nāciju kausā dalību Pasaules kausa sacensībās nopelnīja Vītola, ierindojās trešajā vietā, un Bērziņa, ieņemot 13.vietu. Ulla Zirne, kurai arī bija paredzēts starts Nāciju kausā, treniņbraucienā piedzīvoja kritienu, traumēja plecu un svētdien dosies mājās pārbaudīt savainojuma smaguma pakāpi. Visticamāk līdz Siguldas Nāciju kausam viņa trasē nedosies.

Pirmajā posmā Ķīnā Aparjode izcīnīja 13.vietu, bet Sočos attiecīgi otro un trešo vietu, kā arī bija ceturtā Sprinta kausā. Tīruma līdz šim ieņēmusi septīto, ceturto un sesto vietu, kā arī septīto sprintā. Bērziņa ierindojusies 18., 19. un 22.vietā, bet Vītola sacensības divos pirmajos posmos noslēgusi divreiz 23.vietā. Uzvaru posmos līdz šim to secībā izcīnījusi austriete Madeleine Egle, Bereitere un divreiz, ieskaitot Sprinta kausu, Taubica. Iepriekšējā sezonā Tīruma kopvērtējumā bija sestā, Aparjode – devītā, Vītola 22., bet Bērziņa – 34. Ar uzvaru sezonas pēdējās sacensībās Sanktmoricā priecēja Vītola.

Kamaniņas, pasaules kauss junioriem

Latvijas kamaniņu braucēji ir izcīnījuši četras medaļas trešajā Junioru pasaules kausa posmā, sestdien ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija. Piektdien junioru konkurencē divvietīgā ekipāža Eduards Ševics-Mikelševics/Lūkass Krasts pirmajā braucienā startā ieguva ceturto labāko laiku, bet trasi līdz pat finišam turpināja ar labāko rezultātu katrā laika atskaites punktā. Otrajā braucienā sportistiem labākais starta laiks, bet finišā otrais rezultāts, kas divu braucienu summā garantēja sudraba godalgu.

Sieviešu duetu konkurencē sudraba godalgu izcīnīja Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, pirmo braucienu veicot ar labāko laiku, bet otrajā braucienā ierindojoties trešajā vietā. Viktorijai Ziediņai/Selīnai Elizabetei Zvilnai tika izcīnīta ceturtā vieta. Savukārt Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai tika piemērota diskvalifikācija par atskrūvējušos slieci. Savukārt junioru sieviešu ekipāžu konkurencē Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna abos braucienos uzrādīja trešo finiša laiku, kas divu braucienu summā sportistēm garantēja bronzas godalgas.

Jauniešu A grupas ekipāžu konkurencē Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns pirmajā braucienā uzrādīja ceturto labāko laiku, bet otrajā braucienā ierindojās piektajā vietā, kas divu braucienu summā Latvijas duetam garantēja vietu tūlīt aiz goda pjedestāla. 22 jauniešu A grupas dalībnieču vidū pirmajā braucienā Agnija Bogdanova uzrādīja labāko startu, bet finišēja ar 14. ātrāko laiku. Otrajā braucienā viņai atkal bija labākais starta laiks un finišā – 13.rezultāts, kas divu braucienu summā ļāva ierindoties 15.vietā.

Savukārt Selīna Zvilna pirmajā braucienā spēja uzrādīt otro ātrāko starta laiku, trases turpinājumā izvirzoties vadībā, taču tieši pirms finiša līnijas kļūdījās un piedzīvoja kritienu, paliekot bez ieņemtās vietas. Jauniešu A konkurencē Raimondam Baltgalvim tika 16.vieta. Aleksim Siņiļņikovam pirmajā braucienā bija 15. labākais rezultāts, bet otrajā braucienā sportists piedzīvoja kritienu, nefinišējot.

Otrajā sacensību dienā – sestdien – komandu stafetē Latvijas komanda – Kaluma, Rinks un Ševics-Mikelševics/Krasts – izcīnīja bronzas godalgu. Junioru konkurencē Kaspars Rinks pirmajā braucienā uzrādīja ceturto labāko startu, bet finišā – piekto ātrāko rezultātu. Savukārt otrajā braucienā Rinkam ceturtais starta laiks, trases turpinājumā uzlabots rezultāts, bet pēc kļūdas pirms finiša 18.vieta, kas divu braucienu summā ļāva ierindoties 14.vietā. Sieviešu konkurencē Zane Kaluma divu braucienu summā izcīnīja sesto vietu, bet Frančeska Bona ierindojās 13. pozīcijā.

“Latvijas junioru un jauniešu izlasei sezona iesākās ļoti veiksmīgi. Francijā pirmajā un otrajā Pasaules kausa posmā izlase izcīnīja deviņas medaļas. Darbs, kas tika ieguldīts sagatavošanās periodā, liecina, ka viss ir darīts pareizi,” komandas sniegumu vērtē junioru un jauniešu izlases galvenais treneris Zintis Šaicāns. “Taču jāsaka, ka pirmās sacensības veicināja lielas pārdomas par korekcijām pie darba, kas ir jāiegulda, gatavojoties nākamajai sezonai. Jāpiebilst, ka sacensību periodu juniori un jaunieši atsāka pēc pusotra gada pārtraukuma. Esmu ļoti gandarīts, ka sportisti psiholoģiski tika galā ar sevi, jo fiziski bijām gatavi. Lielu uzsvaru gatavošanās periodā mēs veltījām tieši starta ieskrējiena tehnikas pilnveidošanai,” piebilst treneris.

Komentējot sportistu sniegumu Austrijas ledus trasē, Šaicānam ir divējādas sajūtas: “No vienas puses, esam izcīnījuši medaļas un ieguvuši lielu pieredzi, bet, no otras puses, kaut kā pietrūka, tāda nepabeigtības sajūta. Lai sportisti šīs sacensības aizvadītu ar vēl lielāku pārliecību, pietrūka treniņnometnes pirms sezonas šajā trasē. Pirmajos treniņos bija novērojams, ka citu valstu sportisti daudz drošāk un pareizāk veica trases līnijas. Aprunājoties ar vadošo valstu treneriem, uzzināju, ka viņiem ir bijusi treniņnometne pirms sezonas, kas bija pamanāms sportistu sniegumā.”

Treneris stāsta, ka milzīgu ieguldījumu pilnveides procesā ir ieguvis no Latvijas pieaugušo kamaniņu sporta izlases – jaunas idejas un citādāku redzējumu par kamaniņu sportu kopumā. Viņš atgādina, ka sezonu kopā ar valsts izlasi iesāka Ķīnā, tikai pēc tam pievienojoties junioru un jauniešu izlasei Eiropā.  “Sezona ir tikai sākumā. Galvenās sacensības ir vēl priekšā, cītīgi gatavojamies. Treneru kolektīvs dara visu, lai sportisti varētu sevi pierādīt Eiropas un pasaules čempionātos,” stāsta izlases galvenais treneris. Ar vairākām medaļām izlase atzīmēja arī startu pirmajos divos Junioru pasaules kausa posmos pirms nedēļas Francijas trasē Laplaņā.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām