Cipulis turpina būt līmenī un EK posmā četriniekos Austrijā izcīna sudrabu

09/12/2022 17:27
Nokopēts
Emīls Cipulis

Austrijas trasē Īglsā turpinās Eiropas kausa izcīņa bobslejā. Šodien notika pirmās no divām četrinieku sacensībām, un tajās atkal ar labu rezultātu atzīmējās Latvijas bobslejisti – Emīla Cipuļa komandai 2.vieta, tikmēr Jēkaba Kalendas kvartetam kritiens pēdējos labirintos, bet ar iepriekš iekrāto pārsvaru pietika, lai divu braucienu summā ieņemtu 6.vietu, ziņo Latvijas bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Līdz ar to 20 gadus vecais Latvijas pilots ir izpildījis kvalifikāciju, sasniedzot rezultātu piecās četrinieku sacensībās, un turpmāk varēs piedalīties arī Pasaules kausa izcīņā ar lielajām kamanām.

Cipulis startēja kopā ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu – šādā sastāvā pirms nedēļas izdevās izcīnīt bronzu Altenbergas trasē, kur abos braucienos mūsējiem bija ātrākais starta laiks. Arī šodien startā latvieši palika nepārspēti, un arī pēc pirmā brauciena Cipuļa kvartets bija līdera pozīcijā. Otrajā braucienā nelielas kļūdas liedza nosargāt pārsvaru un uzvara šoreiz Vācijas komandai ar pilotu Niko Zemleru, bet Latvijas vadošā komanda – 2.vietā.

Kalendas komandā šoreiz Arnis Bebrišs, Lauris Kaufmanis un Mareks Lazdāns. 20 komandu konkurencē augstā 6.vieta, turklāt iespēja bija būt vēl augstāk, jo otrā brauciena pēdējās trīs četras sekundes četrinieks jau slīdēja uz sāniem, piedzīvojot kritienu labirintos.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis gan neslēpa, ka šodien gribējās uzvarēt: “Ar tādu atrāvienu startā tomēr ir jāuzvar – žēl, ka atkal otrajā braucienā tomēr vairāk kļūdamies un atdodam savas pozīcijas konkurentiem, visbiežāk vāciešiem. Par Kalendu varu būt apmierināts – protams, varēja iztikt bez kritiena, bet rezultāts ir labs un kvalifikācija ir izpildīta. Gatavojamies rītdienas startam,” teica treneris.

Vakar Cipulis ar Edgaru Nemmi pirmo reizi šosezon kāpa uz goda pjedestāla diviniekos, izcīnot trešo vietu. Sestdien Īglsā notiks vēl vienas sacensības četrinieku ekipāžām.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4
2.9
2.15
1.54
-
2.47
1.68
3.5
4.1
1.52
3.75
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām