“City” atspēlējas no 0:2, taču neiesit pendeli un zaudē svarīgus punktus Vesthemā

15/05/2022 18:14
Mančestras

Anglija

Svētdien Anglijas futbola premjerlīgas 37.kārtas spēlē Mančestras “City” viesos spēlēja neizšķirti 2:2 ar Vesthemas “United”, tādējādi saglabājot intrigu cīņā par Anglijas čempionu titulu.

Spēles rezultātu 24.minūtē atklāja Vesthemas komandas uzbrucējs Džarods Bovens, kurš dubultoja rezultāta pārsvaru uz tablo arī pamatlaika pēdējā minūtē. Otrajā puslaikā Mančestras futbolisti metās atspēlēties, pirmos “City” vārtus mača 49.minūtē gūstot Džekam Grilišam. 20 minūtes vēlāk bumbu savos vārtos raīdija Vesthemas aizsargs Vladimirs Kufals, rezultātām līdz ar to kļūstot neizšķirtam 2:2.

Spēles 86.minūtē “City” bija izredzes izraut uzvaru, taču lielisku iespēju izniekoja malējais uzbrucējs Rijads Marezs, kurš nerealizēja 11 metru soda sitienu – viņš mēģina raidīt bumbu vārtu labajā stūrī, taču vārtos lieliski darbojās Lukašs Fabianskis, atvairot sitienu.

Mančestras “City” ar 90 punktiem šobrīd ir premjerlīgas kopvērtējuma līdere, kamēr otrajā vietā esošajai “Liverpool” ir 86 punkti, taču viena spēle rezervē. “Liverpool” 37.kārtas spēlē otrdien, 17.maijā, tiksies ar “Southampton” vienību, bet premjerlīgas čempionu liktenis izšķirsies 22.maijā, kad tiks aizvadīti sezonas pēdējie mači.

15.maija premjerlīgas rezultāti:

Liverpūles “Everton” – “Brentford” 2:3 (2:1)
Birmingemas “Aston Villa” – Londonas “Crystal Palace” 1:1 (0:0)
Līdsas “United” – Braitonas un Havas “Albion” 1:1 (0:1)
“Watford” – Lesteras “City” 1:5 (1:2)
Vesthemas “United” – Mančestras “City” 2:2 (2:0)
Vulverhemptonas “Wanderers” – Noridžas “City” 1:1 (0:1)
Totenhemas “Hotspur” – “Burnley” 1:0 (1:0)

Itālija

Rafaela Leāna un Teo Ernandesa gūtie vārti svētdien palīdzēja “AC Milan” komandai izcīnīt uzvaru un pietuvināja to Itālijas čempiontitulam futbolā. Milānas klubs savā laukumā ar 2:0 (0:0) apspēlēja Bergāmo “Atalanta” vienību. Vienu maču pirms sezonas beigām Stefāno Pjoli trenētajai vienībai pār tuvāko sekotāju Milānas “Inter” ir divu punktu pārsvars. Gadījumā, ja “Inter” izcīnīs uzvaru, “AC Milan” sezonas pēdējā mačā pret “Sassaulo” tāpat pietiks ar neizšķirtu.

Mača pirmais puslaiks aizritēja nervozi, abām komandām nonākot pie labām iespējām izvirzīties vadībā. “AC Milan” pussarga Sandro Tonali tālšāviens lidoja garām vārtiem, neilgu brīdi vēlāk Leānam neizdevās sekmīgi pārcelt bumbu pāri “Atalanta” vārtsargam Huanam Muso. Pie otriem vārtiem Bergāmo kluba uzbrucēja Luisa Murjela sitienu atvairīja Maiks Meņāns, kamēr brīdi vēlāk portugāļu uzbrucējam Leānam atkal bija iespēja mājiniekus izvirzīt vadībā, taču viņa sitiens lidoja garām vārtiem, un pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Taču spēles 56.minūtē Milānas klubs savu iespēju izmantoja. Pēc Žuniora Mesiasa piespēles Leāns veica izrāvienu uz vārtiem, un tika galā gan ar aizsarga pretestību, gan ar pretinieku vārtsargu, raidot bumbu starp Muso kājām un izvirzot milāniešus vadībā. Nervozitāti pavisam izkliedēja Ernandess. Kreisās malas aizsargs no savas laukuma puses veica fantastisku reidu, sita bumbu vārtu apakšējā stūrī un dubultoja pārsvaru. Līdz mača beigām Milānas vienība pārsvaru noturēja un svinēja uzvaru.

“AC Milan” turpina saglabāt savu izcilo formu – tā nav zaudējusi pēdējos 15 mačus pēc kārtas, un 2022.gada nogrieznī ielaidusi tikai deviņus vārtus, kas ir otrs labākais radītājs Eiropas labākajās piecās līgās. Milānas “Inter” svētdien viesos ar 3:1 (1:0) uzvarēja “Cagliari”. Divus vārtus “Inter” labā guva Lautaro Martiness. Sezonas pēdējo maču pret “Sassuolo” “AC Milan” aizvadīs svētdien izbraukumā.

Spānija

Spānijas futbola čempionāta spēlē svētdien “Barcelona” komanda izbraukumā spēlēja neizšķirti ar “Getafe” vienību, taču nodrošināja otro vietu meistarsacīkstēs. Mačs noslēdzās ar rezultātu 0:0 (0:0). Neizšķirts bija parocīgs abām komandām. “Barcelona” nodrošināja otro vietu, savukārt “Getafe” vienība ir drošībā no izkrišanas uz Spānijas otro līgu.

Mačs ritēja ar Barselonas kluba lielu pārsvaru bumbas kontrolē, taču “Getafe” izveidoja bīstamākas situācijas pie Marka Andrē ter Štēgena vārtiem. Kādreizējā “Barcelona” spēlētāja Karlesa Aleņjas tālšāvienu ter Štēgens atvairīja. Barselonieši pirmo un vienīgo sitienu vārtu rāmī veica tikai 48.minūtē, kad Ferrana Torresa mēģinājums pārcelt bumbu pāri vārtsargam Dāvidam Sorijam izrādījās nesekmīgs. Piesardzīgais mačs no abu komandu puses tā arī ritēja līdz spēles beigām un noslēdzās bez sekmīgiem vārtu guvumiem.

Sezonas pēdējo maču “Barcelona” aizvadīs svētdien savā laukumā pret “Villareal”, kamēr “Getafe” izbraukumā spēkosies ar “Elche”. Spānijas čempionitulu jau nodrošinājusi Madrides “Real” vienība, to paveicot 35.reizi kluba vēsturē.  “Sevilla” svētdien spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Madrides “Atletico” un nodrošināja vietu nākāmās sezonas UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīrā, kur spēlēs arī abi Spānijas galvaspilsētas klubi un barselonieši.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Miks Indrašis
29/06/2022 18:12

Indrašis bez sirdsapziņas pārmetumiem savu karjeru turpinās Krievijas komandā

Latviešu hokejists Miks Indrašis savu karjeru turpinās Krievijas komandā Maskavas “Spartak”, paziņojusi vienība. Līgums ar latvieti ticis noslēgts uz vienu sezonu. ⚡️ Хоккейный клуб «Спартак» Москва заключил контракт на один…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…