“City” izcīna 21. uzvaru pēc kārtas

03/03/2021 12:10
Mančestras

Anglija

Anglijas premjerlīgas futbola klubs Mančestras “City” otrdien savu 21.uzvaru pēc kārtas nodrošināja ar trim gūtiem vārtiem, kas iesisti teju desmit minūšu laikā. “City” mājās ar 4:1 (1:0) uzvarēja Vulverhemptonas “Wanderers”.

Pirmajā puslaikā mājiniekiem vārtus ar paša spēkiem gūt neizdevās, bet talkā nāca “Wanderers” spēlētājs Leanders Dendonkers. Emeriks Laports 44.minūtē bumbu raidīja vārtos, taču viņš pirms piespēles saņemšanas atradās aizmugures stāvoklī, kā rezultātā “gols” netika skaitīts. Spēles 61.minūtē Konors Koeidijs rezultātu izlīdzināja, bet “City” atspēlēšanos atlika uz mača pēdējām minūtēm. 80.minūtē “City” vēlreiz vadībā izvirzīja Gabriela Hesusa sitiens, Rijāds Mahrezs izcēlās 90.minūtē, bet kompensācijas laika trešajā minūtē Hesus izcēlās vēl reizi.

“City” vēl ne reizi iepriekš nebija izcīnījusi 21 uzvaru pēc kārtas. Vācijas bundeslīgas grands Minhenes “Bayern” reiz spēja izcīnīt 23 uzvaras pēc kārtas, bet pasaules rekords – 27 panākumi pēc kārtas – pieder Velsas komandai TNS.  Mančestras komanda 27 spēlēs izcīnījusi 65 punktus un par 15 punktiem apsteidz tuvāko sekotāju Mančestras “United”, kas aizvadījusi par maču mazāk. Lesteras “City” seko ar 49 punktiem 26 spēlēs, Vesthemas “United” iekrājusi 45 punktus, kamēr Londonas “Chelsea” un “Liverpool” tikušas pie attiecīgi 44 un 43 punktiem.

Itālija

Itālijas A sērijas grands Turīnas “Juventus” otrdien izcīnīja jau desmito uzvaru pēc kārtas, turpinot cīņu par uzvaru čempionātā. “Juventus” mājās ar 3:0 (0:0) uzvarēja “Spezia”.

Centieni gūt vārtus pirmajā puslaikā “Juventus” komandai bija nesekmīgi, bet vistuvāk “golam” 42.minūtē bija Ronaldu, kura sistā bumba atdūrās pret vārtu stabu. 1:0 otrā puslaika 17.minūtē panāca Alvaro Morata, bet deviņas minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Federiko Čiesa.

Pēc pirmā vārtu guvuma tiesnesim bija nepieciešams noskatīties epizodes atkārtojumu, bet Čiesas vārti liekus jautājumus neprasīja.  Minūti līdz pamatlaika beigām piespēli saņēma Ronaldu, kurš no ne pārāk tālas distances izpildīja netveramu sitienu un nokārtoja “Juventus” desmito panākumu pēc kārtas. Ronaldu šajā mačā guva savus 20 vārtus šosezon. Šādu rādītāju viņš vadošajās Eiropas līgās spējis sasniegt jau 12 gadus pēc kārtas. Portugālis pēdējo reizi mazāk par 20 “goliem” iesita 2008./09.gada sezonā, kad vēl pārstāvēja Mančestras “United”. Tolaik viņš izcēlās ar 18 vārtiem.

Uzvara Turīnas komandai ļāvusi pietuvoties otrajā vietā esošajai “AC Milan”, kas vairs ir tikai trīs punktu attālumā.  “Juventus” A sērijas čempionātā uzvarējusi pēdējās deviņās sezonās. A sērijas līdere ar 56 punktiem 24 spēlēs ir Milānas “Inter”, par četriem punktiem mazāk ir “AC Milan”, bet “Juventus” seko ar 49 punktiem. Aiz vadošā trijnieka ar 46 punktiem ierindojas Bergamo “Atalanta”, tālāk ar 44 punktiem seko “AS Roma”, bet sestajā pozīcijā ar 43 punktiem 23 dueļos ir “Napoli”.