“City” premjerlīgas mačā pārliecinoši pārspēj “Liverpool”

07/02/2021 23:49
Fils Foudens

Mančestras “City” komanda svētdien svinēja uzvaru Anglijas futbola premjerlīgas iepriekšējo divu sezonu čempioņu duelī. Mančestras futbolisti viesos ar rezultātu 4:1 (0:0) apspēlēja “Liverpool”, “Anfield” stadionā izcīnot pirmo uzvaru kopš 2003.gada.

Mača 37.minūtē Ilkajs Gindoans nerealizēja 11 metru soda sitienu, raidot bumbu pāri pārliktnim, bet otrā puslaika ceturtajā minūtē viņš izvirzīja viesus vadībā. Šajā epizodē “Liverpool” vārtsargs Alisons neveikli atvairīja bumbu tieši Vācijas futbolistam uz kājas un pretinieks viņu nežēloja.

Spēles 63.minūtē Mohameds Salāhs ar “pendeli” vienus vārtus atguva, taču desmit minūtes vēlāk Alisons piespēlēja pretiniekam Filam Foudenam, kurš aizveda bumbu līdz vārtiem un piespēlēja Gindoanam, “City” pussargam gūstot savus otros vārtus mačā. Vēl pēc trim minūtēm ar vārtu guvumu tika atalgota Rahīma Stērlinga aktīvā spēle, angļu uzbrucējam pēc Bernārdu Silvas piespēles ar galvu raidot bumbu tīklā.

Punktu viesu uzvarai pielika Foudens, kurš septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām ar spēcīgu sitienu trieca bumbu zem pārliktņa un panāca 4:1. Žuzepa Gvardiolas vadītā komanda premjerlīgā uzvarējusi desmit spēlēs pēc kārtas. Visu turnīru ietvaros Mančestras futbolistiem ir 14 uzvaras pēc kāras, kas ir atkārtots rekords “Preston North End” 1892.gadā un Londonas “Arsenal” 1987.gadā demonstrētajam sniegumam.

“Darbiņš vāl nav padarīts, mums priekšā ir tāls ceļš. Kad uzvari čempionu, tad tava pārliecība kāpj debesī, kas mums palīdzēs. Esam laimīgi, ka šodien uzvarējām,” pēc spēles teica Foudens. “Liverpool” zaudējusi trīs mājas spēlēs pēc kārtas, iepriekšējo reizi tik neveiksmīgi savās sienās spēlējot 1963.gadā.

Citā spēlē Totenhemas “Hotspur” savā laukumā ar rezultātu 2:0 (0:0) apspēlēja Vestbromvičas “Albion”. “Hotspur” abus vārtus guva spēles sestajā desmitminūtē. Vispirms pretiniekus pārspēja Herijs Keins, kuram šī bija atgriešanās pēc divu maču izlaišanas, bet pēc tam atzīmējās Honmiņs Sons.

Tikmēr Londonas “Chelsea” viesos ar 2:1 (1:0) uzveica Šefīldas “United”. Londoniešiem vārtus guva Meisons Mounts un Žoržiņu. Vēl svētdien Vulverhemptonas “Wanderers” savā laukumā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Lesteras “City”.

Premjerlīgas līderpozīcijā ar 50 punktiem 22 spēlēs ir Mančestras “City”, tālāk ar 45 punktiem 23 dueļos ir Mančestras “United”, trešo vietu ar 43 punktiem ieņem Lesteras “City”, bet ceturtā ar 40 punktiem ir patreizējā čempione “Liverpool”, kas par punktu apsteidz Londonas “Chelsea” un Vesthemas “United”.