“Liverpool” graujošs zaudējums, “Real” gūst svarīgu uzvaru

03/07/2020 01:06

Anglija

Mančestras “City” ceturtdien divu Anglijas futbola premjerlīgas grandu duelī pārspēja “Liverpool”.

Aizejošā čempione “City” 32.kārtas cīņā savā laukumā svinēja uzvaru ar 4:0 (3:0), neļaujot pretiniekiem tikt pie pirmā panākuma pēc titula nodrošināšanas.

“Liverpool” titulu nodrošināja pirms nedēļas, kad tās sīvākā konkurente “City” ar 1:2 piekāpās Londonas “Chelsea”. Pirms ceturtdienas mača Mančestras komanda ar futbolistu aleju un aplausiem godināja titula ieguvēju “Liverpool”, taču ar to mājinieku viesmīlība beidzās, jo pirmajā puslaikā Žuzepa Gvardiolas vadītie vīri sasita trīs bumbas liverpūliešu cietoksnī.

Pirmos divus vārtus mājiniekiem atnesa Rahīms Stērlings, kurš vispirms nopelnīja 11 metru soda sitienu, to 25.minūtē realizējot Kevinam de Brujnem. Desmit minūtes vēlāk Stērlings pēc Fila Foudena piespēles sita no aptuveni astoņiem metriem un dubultoja “City” pārsvaru. Vēl pēc desmit minūtēm pēc de Brujnes atjautīgas piespēles Foudens nonāca viens pret vārtsargu Alisonu, triecot bumbu tīklā – 3:0.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieki nerimās, un 66.minūtē pēc Stērlinga sitiena Alekss Oksleids-Čemberleins ieraidīja bumbu savos vārtos. Kompensācijas laika pēdējā minūtē Alisonu pārspēja arī Rijads Mahreze, taču pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tika konstatēts, ka uzbrukuma pirmsākumos “City” spēlēja ar roku, tādējādi vārtu guvums netika ieskaitīts.

Pirms tam ceturtdien Šefīldas “United” mājās ar 3:1 (1:0) uzvarēja Totenhemas “Hotspur”.

Jau ziņots, ka premjerlīgas pirmā četrinieka komandas Lesteras “City” un Londonas “Chelsea” trešdien cieta zaudējumus 32.kārtas spēlēs, dodot iespējas tuvākajām sekotājām cīnīties par ceļazīmi uz UEFA Čempionu līgu. Lesteras futbolisti viesos ar 1:2 piekāpās Liverpūles “Everton”, bet “Chelsea” izbraukumā pēdējās minūtēs ar 2:3 zaudēja Vesthemas “United”.

Tikmēr pirmā četrinieka tīkotājas šajā kārtā svinēja uzvaras. Mančestras “United” viesos ar 3:0 apspēlēja Braitonas un Havas “Albion”, bet Vulverhemptonas “Wanderers” pretinieku laukumā ar 1:0 pieveica Birmingemas “Aston Villa”

Anglijas premjerlīgas līdere “Liverpool” 32 spēlēs iekrājusi 86 punktus, otrā ar 66 punktiem ir Mančestras “City”, bet tālāk ar 55 un 54 punktiem seko Lesteras “City” un Londonas “Chelsea”. Aiz pirmā četrinieka ar 52 punktiem ir Mančestras “United” un Vulverhemptonas “Wanderers”.

Itālija

Itālijas A sērijas futbola klubs “AS Roma” ceturtdien piedzīvoja zaudējumu, kā rezultātā iespēja iekļūt nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā kļuvusi vēl mazāka.

“AS Roma” mājās ar 0:2 (0:1) piekāpās “Udinese”.

Viesiem vadību izdevās iegūt jau 12.minūtē, kad Rodrigo de Pauls gar vārtu priekšu gaisā esošo bumbu atspēlēja Kevinam Lasanjam, kurš bija nekļūdīgs no tuvas distances. 17 minūtes vēlāk Romas vienību desmit vīru sastāvā atstāja Djego Peroti. Nepilnas desmit minūtes pirms puslaika beigām vārtu pārliktni vēl norībināja “AS Roma” spēlētājs Federiko Facio.

Mača 71.minūtē soģis viesiem neieskaitīja vārtus, taču jau septiņas minūtes vēlāk “Udinese” 2:0 panāca pēc neapstrīdamām metodēm. de Pauls soda laukumā iepretim vārtiem atrada nepiesegtu Iļju Nestrovski, kurš no aptuveni sešiem metriem rezultātu dubultoja.

Citā spēlē Bergāmo “Atalanta” mājās ar 2:0 (0:0) pieveica “Napoli”.

Mājinieki sev uzvaru nokārtoja otrā puslaika sākumā, 47.minūtē precīzi sitot Mario Pasaličam, bet astoņas minūtes vēlāk 2:0 panāca Robins Gosens. Abi “goli” tika iesisti no vārtu priekšas.

Uzvara Bergāmo komandai ļāva iegūt 12 punktu pārsvaru pār piektajā pozīcijā esošo “AS Roma”, tādējādi iegūstot vēl drošākas pozīcijas dalībai nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Piektdien Itālijas A sērijā spēles nav paredzētas.

Pēc 29 spēļu kārtām ar 72 punktiem pirmo vietu ieņem Turīnas “Juventus”, kas par četriem punktiem apsteidz Romas “Lazio”, kurai vēl četrus punktus zaudē Milānas “Inter”. Ceturtajā pozīcijā ar 60 punktiem ir “Atalanta”, bet tālāk ar 48 un 45 punktiem attiecīgi seko “AS Roma” un “Napoli”.

Spānija

Serhio Ramosa precīzi izpildītais 11 metru soda sitiens ceturtdienas Spānijas čempionāta spēlē ļāva viņa pārstāvētajam klubam Madrides “Real” gūt uzvaru, tādējādi par četriem punktiem apsteidzot savu sīvāko konkurenti “Barcelona”.

“Real” savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja “Getafe”.

Lai arī spēli aktīvāk aizvadīja “Real”, kas pirmajās 45 minūtēs arī izdarīja vairākus bīstamus uzbrukumus, pirmajā puslaikā vārti netika gūti. Spēles rezultātu izdevās atklāt vien 79.minūtē, kad soda laukumā uz noteikumu pārkāpumu pretinieku izprovocēja Daniels Karvahals.

Soda sitienu izpildīt devās Ramoss, kurš vēlāk arī kļuva par mača varoni, jo atlikušajā laikā vārti vairs netika gūti.

“Real” četru punktu pārsvars pār “Barcelona” nav bijis kopš septembra, un komandai atlikušas vairs piecas spēles šajā sezonā.

“Neko vēl neesam uzvarējuši,” pēc panākuma skaidroja “Real” galvenais treneris Zinedins Zidāns. “Jā, mēs lietas darām pareizi, taču vēl priekšā ir pieci dueļi. Ja turpināsim demonstrēt labu sniegumu, viss būs kārtībā.”

Treneris arī paslavēja Ramosu, kurš šosezon izcēlies ar karjeras labāko sniegumu – deviņi vārti. Bijušais Francijas izlases spēlētājs nevairījās spāni saukt par komandas līderi.

Savukārt Rafaels Varane, kurš laukumu 33.minūtē pameta kakla traumas dēļ, komandai, iespējams, šosezon vairs nevarēs palīdzēt.

“Viņam neklājas labi. Futbolists saņēma triecienu kakla apvidū un pašlaik atrodas mājās,” teica Zidāns. “Pie viņa jau devies ārsts, tāpēc kaut ko vairāk zināsim rīt.”

Zīmīgi, ka Dāvids Timors dzelteno kartīti šajā duelī saņēma jau 12.sekundē, kas visātrāk iegūtais “plāksteris” līgas vēsturē. Šāda statistika Spānijas čempionātā tiek apkopota kopš 2005.gada.

“Barcelona” iepriekšējos divos mačos spēlējusi neizšķirti. Pēdējā no tiem otrdien mājās spēlēts 2:2 ar Madrides “Atletico”. Iepriekš punkti tika zaudēti arī pret Vigo “Celta”.

Citā mačā Sansevastjanas “Real Sociedad” mājās ar 2:1 (0:1) uzvarēja līgas vājāko klubu Barselonas “Espanyol”.

Viljans Hosē pirmos vārtus guva jau piektajā minūtē, taču pēc VAR atkārtojuma noskatīšanās, “gols” netika ieskaitīts. 1:0 piecas minūtes vēlāk, sitot ar galvu, panāca Dāvids Lopess, savukārt izlīdzinājumu 56.minūtē nokārtoja Hosē. Sešas minūtes līdz spēles beigām soda laukumā apjuka “Espanyol” aizsargi un to veiksmīgi izmantoja Aleksandrs Isaks.

“Espanyol” nepieciešami desmit punkti, lai izkļūtu no izkrišanas zonas, tāpēc paredzams, ka pēc atlikušajām piecās sezonas spēlēm vienība atstās Spānijas spēcīgāko čempionātu.

Trešajā ceturtdienas duelī “Eibar” mājās ar 0:2 (0:1) atzina “Osasuna” pārākumu.

Uzvarētāju labā sestajā un 74.minūtē vārtus guva Rubens Garsija.

Piektdien Spānijas čempionātā paredzēta viena spēle. Madrides “Atletico” uzņems “Mallorca”.

Pēc 33.spēļu kārtām pirmajā vietā ar 74 punktiem ir “Real”, par četriem mazāk ir “Barcelona”, tālāk ar 59 un 57 attiecīgi seko Madrides “Atletico” un “Sevilla”, bet vadošo piecinieku ar 54 punktiem noslēdz “Villarreal”. Sestajā pozīcijā esošā “Getafe” iepaliek par diviem punktiem.

Vācija

Brēmenes “Werder” futbolisti ceturtdien pirmajā pārspēlē par vietu Vācijas bundeslīgā savā laukumā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Heidenheim”.

Bundeslīgā nākamajā sezonā spēlēs tā vienība, kas uzvarēs divu maču summā. Atbildes cīņa notiks pirmdien “Heidenheim” laukumā.

Ceturtdien vairāk bumbu kontrolēja un biežāk vārtus apdraudēja brēmenieši, tomēr rezultāts palika nemainīgs no sākuma līdz beigu svilpei. “Werder” atbildes cīņā nevarēs palīdzēt komandas kapteinis Niklass Moisanders, kurš ceturtdien iekrāja divas dzeltenās kartītes un 87.minūtē tika noraidīts.

Dienvidvācijas pilsētas Haidenhaimas vienība pirmdien uzvaras vai neizšķirta, kas lielāks par 0:0, gadījumā pirmo reizi kluba vēsturē nodrošinās vietu bundeslīgā. Savukārt “Werder” centīsies arī 40.sezonu pēc kārtas spēlēt Vācijas augstākajā divīzijā.

No otrās bundeslīgas ceļazīmes uz augstāko līgu nodrošināja “VfB Stuttgart” un Bīlefeldes “Arminia”, kas Vācijas elitē nomainīs izkritušās Diseldorfas “Fortuna” un “Paderborn” komandas.