Sulšērs pie “United” stūres debitē ar graujošu uzvaru, “City” un “Chelsea” klūp

22/12/2018 21:39

Norvēģu speciālists Ūle Gunnars Sūlšērs sestdien ar pārliecinošu uzvaru debitēja pie Anglijas premjerlīgas granda Mančestras “United” stūres.

Mančestras futbolisti viesos ar rezultātu 5:1 (3:1) pārspēja Kārdifas “City” vienību.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, kurā pie stūres bija portugālis Žuzē Mourinju, Šūlsērs sākumsastāvā veica četras izmaiņas, starta vienpadsmitniekā atgriežoties arī franču pussargam Polam Pogbā.

Tieši Pogbā nopelnīja soda sitienu uz mājinieku vārtiem, ar tālu sitienu trešajā minūtē spēles rezultātu atklājot Markusam Rešfordam. Tāpat francūzis atzīmējās ar rezultatīvu piespēli 29. minūtē, kad spānis Anders Errera ar tālšāvienu panāca jau 2:0.

Pēc strīdīgi piešķirta 11 metru soda sitiena spānis Viktors Kamarasa 38. minūtē ar “pendeli” vienus vārtus atguva, taču trīs minūtes vēlāk francūzis Antonī Marsiāls pēc lieliskas “United” saspēles atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Otrajā puslaikā, spēles 57. minūtē, paša nopelnīto 11 metru soda sitienu realizēja Džese Lingārds. Viņš pamatlaika pēdējā minūtē guva vēl vienus vārtus, pēc nonākšanas uzbrukuma smailē pieliekot punktu “United” uzvarai – 5:1.

Pēc pieticīgiem rezultātiem šonedēļ no Mančestras “United” galvenā trenera amata tika atlaists Mourinju, bet par viņa vietas izpildītāju vismaz līdz sezonas beigām nozīmēts kluba leģenda Sūlšērs, kurš pirms tam par treneri strādājis Anglijā un Norvēģijā.

Sestdien negaidītu zaudējumu cieta čempione Mančestras “City”, kas mājās ar 2:3 (1:2) piekāpās Londonas “Crystal Palace” futbolistiem.

Mača rezultātu 27. minūtē atklāja “City” vācu pussargs Ilkajs Gindoans, bet viesi astoņu minūšu laikā izvirzījās vadībā, precīzi sitot ganietim Džefrijam Šlupam un Endrosam Taunsendam. Otrā puslaika sestajā minūtē Londonas komandas serbu pussargs Luka Milivojevičs realizēja 11 metru soda sitienu, bet deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām mājiniekiem izcēlās beļģis Kevins de Brujne, kurš gan neglāba savu vienību no zaudējuma.

Tāpat neveiksmi cieta Londonas “Chelsea”, kas mājās ar 0:1 (0:0) piekāpās Lesteras “City” komandai, kuras labā uzvaras vārtus guva Džeimijs Vārdijs.

Savukārt Ziemassvētkus sagaidīs turnīra līderpozīcijas sagaidīs “Liverpool” futbolisti, kas piektdien viesos ar 2:0 (1:0) pārspēja Vulverhemptonas “Wanderers”.

Mača rezultāts tika atklāts 18. minūtē, kad aptuveni no astoņiem metriem precīzi sita “Liverpool” ēģiptiešu uzbrucējs Mohameds Salāhs. Otro reizi mājinieki kapitulēja 68.minūtē, kad pēc Salāha piespēles un apmēram tā paša punkta precīzs bija nīderlandiešu aizsargs Virdžils van Deiks.

“Pašlaik izskatās labi, 48 punkti pirms Ziemassvētkiem ir ļoti labs rezultāts. Tomēr augšgala komandām visām būs 40 punkti, no pirmā sešinieka neviena tā pa īstam nezaudē punktus. Zinām, ka esam labi, bet svinībām ir krietni par agru,” pēc mača teica “Liverpool” galvenais treneris Jirgens Klops.

Uz uzvaru takas atgriezusies Londonas “Arsenal” komanda, kas mājās ar 3:1 (1:0) guva virsroku pār “Burnley” futbolistiem.

“Arsenal” rindās divus vārtus guva Gabonas futbolists Pjērs Emeriks Obamejangs, bet vienu reizi precīzs bija nigērietis Alekss Ivobi.

Premjerlīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 48 punktiem 18 spēlēs ir “Liverpool”, kam ar 44 punktiem seko Mančestras “City”. Trešā ar 39 punktiem 17 cīņās ir Totenhemas “Hotspur”, kam ar 37 punktiem 18 dueļos seko Londonas pilsētas komandas “Chelsea” un “Arsenal”.