“City” veic neticamu atspēlēšanos un triumfē Anglijas premjerlīgā

22/05/2022 19:55
Mančestras

Anglija

Šodien Anglijas premjerlīgā noslēdzošajā kārtā tika izšķirts līgas titula liktenis. Mančestras “City” ar rezultātu 3:2 pārspēja “Aston Villa” , bet “Liverpool” ar rezultātu 3:1 apspēlēja Vulverhemptonas “Wanderers”.

“City” pirmajā puslaikā nespēja gūt vārtus , lai gan Mančestras vienībai piederēja pārliecinošs pārsvars bumbas kontrolē. “Aston Villa” labā pirmos vārtus 37. minūtē iesita Metijs Kešs, bet Filipe Koutinju 69. minūtē palielināja “Aston Villa” pārsvaru. Tikmēr 76. minūtē pēc veiksmīga sitiena ar galvu savu gūto vārtu kontu papildināja Ilkajs Gundogans. “City” lielā atspēlēšanās turpinājās jau pēc trīs minūtēm, kad neizšķirtu panāca Rodri, bet vēl pēc trīs minūtēm trešo “City” golu guva Gundogans.

Paralēlajā duelī “Wanderers” vadībā izvirzījās jau mača trešajā minūtē, kad precīzs bija uzbrucējs Pedro Neto, bet pēc 21 minūtes izlīdzinājumu uz rezultāta tablo atnesa “Liverpool” spēlētājs Sadio Manē. Savukārt 84. minūtē uzvaru Liverpūles klubam nodrošināja Mohameda Salāha precīzais sitiens, bet pēc piecām minūtēm punktu panākumam pielika “Liverpool” futbolists Endrjū Robertsons.

Pēc 38 kārtām, kurās “City” izcīnīja 93 punktus, “Liverpool” bija par vienu punktu mazāk.  Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva “City”, izcīnot septīto čempionu titulu, bet vēl pirms gada Liverpūles vienība svinēja savu 19.titulu.

Itālija

“AC Milan” komanda svētdien Itālijas A sērijas futbolā pēdējās kārtas spēlē nodrošināja savu vēsturē 19.čempiontitulu un pirmo kopš 2011.gada. Pirms pēdējās kārtas spēlēm uz titulu pretendēja abas divas Milānas komandas – pērnā gada čempione “Inter” un vicečempione “AC Milan”. Stefāni Pjoli vadītajai “AC Milan” komandai pietika ar neizšķirtu pret “Sassuolo”, taču mačs Redžo Emīlijā tika noslēgtas ar uzviju – 3:0 (3:0).

Ar sitienu no tuvas distances milāniešus 17.minūtē vadībā izvirzīja Olivjē Žirū, francūzim 15 minūtes vēlāk gūstot vēl vienus vārtus – 2:0. Vēl pēc četrām minūtēm Frenks Kesī panāca jau 3:0. Visos trīs gūtajos vārtos asistēja Rafaels Leāns.

“Inter” mājās ar 3:0 (0:0) uzvarēja “Sampdoria” komandu, taču šī mača iznākumam vairs nebija nozīmes. 49.minūtē “Inter” labā panāca Ivans Perisičs, sešas minūtes vēlāk ar sitienu ārpus soda laukuma 2:0 panāca Hoakins Korrea, bet vēl pēc trijām minūtēm argentīnietis nostiprināja milāniešu vadību. “AC Milan” 38 spēlēs iekrāja 86 punktus, par diviem vairāk nekā “Inter”. UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā nākamsezon spēlēs arī trešās un ceturtās pozīcijas īpašnieces “Napoli” un Turīnas “Juventus”.

Savukārt UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā vietas ir piektās un sestās vietas ieņēmušajām Romas komandām “Lazio” un “AS Roma”, bet UEFA Konferences līgā cīnīsies Florences “Fiorentina”. A sēriju šosezon pametīs “Genoa” un “Venezia” komandas, bet svētdien tām pievienosies “Salernitana” vai “Cagliari”. Tās aizvietos šīs sezonas B sērijas divas stiprākās komandas “Lecce” un “Cremonese”, kā arī kvalifikācijas “play-off” kārtas uzvarētāja.