“Copa America”: Brazīlija “pendelēs” uzvar Paragvaju un tiek pusfinālā (VIDEO)

28/06/2019 09:50

Brazīlijas futbola izlase ceturtdien 11 metru pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Paragvaju un sasniedza “Copa America” pusfinālu.

Ceturtdaļfināla pamatlaiks un papildlaiks abu komandu cīņā noslēdzās bez gūtiem vārtiem, bet “pendelēs” pārāka ar 4:3 bija Brazīlija, tādējādi sasniedzot pusfinālu.

Izšķirošo bumbu sāncenšu vārtos sitienu sērijā iesita Gabriēls Žezūss, kurš šajā pavasarī Mančestras “City” sastāvā kļuva par Anglijas čempionu.

Ceturtdienas spēlē Paragvaja gan jau no 58.minūtes spēlēja mazākumā, jo sarkano kartīti par pārkāpumu pret Robērtu Firminu bija nopelnījis Fabians Valbuena. Zīmīgi, ka sākotnēji tiesnesis uz paragvajiešu vārtiem piesprieda 11 metru soda sitienu, bet futbolistam nekāds sods netika piespriests, tomēr pēc Video tiesneša asistenta sistēmas (VAR) izmantošanas bija redzams, ka pārkāpums bijis ārpus soda laukuma, turklāt pēcāk Valbuenam tika piešķirta diskutabla sarkanā kartīte.

Zīmīgi, ka 2011. un 2015.gadā Paragvajas futbolisti arī “Copa America” ceturtdaļfinālā tieši “pendelēs” uzvarēja Brazīliju.

Pusfinālā Brazīlija tiksies ar Venecuēlas un Argentīnas pāra uzvarētāju. Abos pārējos ceturtdaļfinālos Kolumbija spēkosies ar Čīli, bet Urugvaja tiksies ar Peru.

Bez Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) valstīm turnīrā bija uzaicinātas piedalīties arī divas izlases no Āzijas Futbola konfederācijas (AFC). Tiesa, Japānas un Kataras futbolisti palika ārpus ceturtdaļfināla.

Turnīrā piedalījās kopumā 12 komandas, kas bija sadalītas trīs apakšgrupās. Katras grupas divas labākās un arī divas veiksmīgākās trešo vietu ieguvējas sasniedza ceturtdaļfinālu.

Pirms trim gadiem “Copa America” turnīrā triumfēja Čīle.