Covid-19 izplatības dēļ Osakas pilsēta nevēlas piedalīties olimpiskās lāpas stafetē

01/04/2021 11:20

Olimpiskās lāpas stafetei Covid-19 straujās izplatības dēļ nevajadzētu šķērsot Osakas pilsētu, ceturtdien paziņojis reģiona gubernators Hirofumi Jošimura.

Ceturtdien kļuvis zināms, ka lāpas stafetes maršrutā, iespējams, būs jāveic korekcijas, jo Osakas prefektūrā un vēl divos blakus esošajos reģionos Covid-19 izplatības dēļ tiks noteikti jauni ierobežojumi.  “Uzskatu, ka olimpiskās lāpas stafetes skrējiens Osakā būtu jāatceļ,” sarunā ar vietējiem žurnālistiem teica Jošimura. “Šajā sakarā runāsim ar Osakas pilsētas un olimpisko spēļu pārstāvjiem.”

Olimpisko spēļu organizatori vēl nav snieguši savu atbildi par Jošimuras izteikumiem. “Lai arī tas ir ļoti nepatīkami, lāpas stafete būtu jāatceļ,” laikrakstam “Nikkei” teica pilsētas mērs Ičiro Macui. Lāpas stafetes skrējiens 25.martā sākās Fukušimas pilsētā. Osakas prefektūru lāpai jāsasniedz 13.aprīlī.  Tāpat par lāpas stafetes atcelšanu iestājas Simanes prefektūras gubernators.

Jau šobrīd lāpas stafetes sakarā noteikti ierobežojumi. Līdzjutēji, kas ieradušies klātienē vērot lāpa stafeti, spiesti lietot sejas maskas un viņiem nav ļauts skaļi kliegt vai atbalstīt ar ovācijām. Organizatori jau norādījuši, ka gadījumā, ja lāpas stafete pulcēs lielu skaitu interesentu, šo pasākumu nāksies atcelt.

Osakas, Hjogo un Mijagi prefektūrās pēdējā laikā krietni pieaudzis personu skaits, kuriem noteikta saslimšana ar Covid-19, tāpēc paredzams, ka ceturtdien valdība šajos reģionos noteiks jaunus ierobežojumus. Ārkārtējā situācija Tokijas prefektūrā un blakus esošajos reģionos tika atcelta 21.martā. Olimpisko spēļu norise Japānā paredzēta no 23.jūlija līdz 8.augustam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 08:12

Nepārspējamais Vestbruks kļūst par visu laiku labāko “triple-double” vācēju, Bertāns “uguņo” pēdējā ceturtdaļā komandas neveiksmē (VIDEO)

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet Rasels Vestbruks kļuva par “triple-double” bagātāko spēlētāju līgas vēsturē, viņu pārstāvētajai Vašingtonas “Wizards” ciešot…