“Coyotes” draftētā hokejista nedienas turpinās – aizsargu izraida arī no universitātes komandas

Mičels Millers
Mičels Millers | Foto: Tri-City Storm

Aizsargs , kuru šī gada draftā ar kopējo 111.numuru izvēlējās Nacionālās hokeja līgas () klubs Arizonas “Coyotes”, ir izslēgts no Ziemeļdakotas universitātes hokeja komandas “University of North Dakota”, kurā aizsargs plānoja pavadīt 2020./2021.gada NCAA sezonu.

Kā norāda Ziemeļdakotas universitātes prezidents, hokejists var palikt izglītības iestādē kā students.

Jau ziņots, ka iepriekš arī pati “Coyotes” atteikusies no tiesībām uz jauno amerikāņu aizsargu pēc tam, kad sabiedrībā skaļi izskanēja rasisma skandāls ar draftētā hokejista tiešu līdzdalību.

18 gadīgais Millers tika izvēlēts šī gada drafta ceturtajā kārtā ar 111. numuru. Arizonas lēmums draftā izraudzīties tieši šo hokejistu izraisīja diskusijas sabiedrībā, jo pirms četriem gadiem aizsargs iekļuva skandālā. Hokejists publiski ņirgājās par savu tumšādaino klases biedru invalīdu, sita viņu, kā arī vairākkārt veltīja viņam rupjus vārdus.

2016.gadā toreiz 14 gadus vecais Millers tiesā atzina savu vainu. Milleram piesprieda sodu – piespiedu darbu 25 stundu garumā.

“Mēs bijām lietas kursā par šo incidentu. Mēs neatbalstām šādu uzvedību, tomēr domājām, ka varam pastrādāt ar Milleru, lai viņš kļūtu atbildīgāks, lai sniegtu viņam iespēju kļūt par kustības pret agresiju un rasismu līderi. Vēlāk mēs vairāk noskaidrojām par šo situāciju un to, kādu iespaidu tā atstāja uz cietušo pusi. Tas, ko mēs uzzinājām, neatbilst kluba bāzes vērtībām. Millera kungs kļuvis par brīvo aģentu un var sekot savam sapnim par NHL citā vietā,” pavēstīja “Coyotes” izpilddirektors Havjērs Gutjeress.

Aizvadītajā sezonā aizsargs spēlēja Savienoto valstu hokeja līgas (USHL) vienībā “Tri-City Storm”, atzīmējoties ar astoņiem vārtiem un 25 piespēlēm 44 mačos. Millers tika iekļauts sezonas pirmajā simboliskajā pieciniekā. Viņam tā bija otrā pilna sezona USHL.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par