“Coyotes” un “Wild” izcīna uzvaras kvalifikācijas kārtas ievadā (VIDEO)

03/08/2020 12:38
Arizonas

Ar uzvaru savu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa kvalifikācijas turnīra sēriju svētdien uzsāka zemāk izsētās Fīniksas “Coyotes” un Minesotas “Wild” komandas.

Nešvilas “Predators” piekāpās Arizonas “Coyotes” ar 3:4 (1:3, 0:1, 2:0).

Olivers Ekmans-Larsons guva pirmos no Arizonas vienības trim pirmā perioda vārtiem, bet Filam Keselam izdevās sakrāt divas rezultatīvas piespēles.

“Coyotes” pirmoreiz kopš 2012.gada piedalās izslēgšanas cīņās.

“Predators” pēc diviem Filipa Forsberga gūtajiem vārtiem samazināja Arizonas vienības pārsvaru trešajā periodā līdz 4:3, taču vairāk izdarīt nepaspēja.

“Coyotes” vārtos Dārsijs Kempers atvairīja 40 pretinieku metienus, traucējot Nešvilas komandas atspēlēšanās mēģinājumiem, un “Coyotes” otrdien izvirzījās vadībā sērijā līdz trim uzvarām.

Arizonas kluba labā vārtus guva arī Kristiāns Dvoraks, Kleitons Kellers un Mihaels Grabners.

Raiens Eliss guva vārtus Nešvilas vienības labā, un vārtos Jūse Saross neitralizēja 33 arizoniešu metienus.

Nešvilas komanda bija sestā Rietumu konferencē, kad sezona tika apturēta koronavīrusu pandēmijas dēļ, bet “koijoti” bija jaunā izslēgšanas formāta ieguvēji, nopelnot vietu kvalifikācijā pēc regulārās sezonas 11.vietas Rietumos.

Citā kvalifikācijas pārī Rietumu konferences septītā komanda Vankūveras “Canucks” zaudēja desmitajai – Minesotas “Wild” ar 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

Minesotas klubam pa vārtiem vairākumā guva Kevins Fiala pirmajā un Džereds Sperdžens otrajā periodā, Sperdženam ripu iemetot arī tukšos vārtos spēles pēdējās sekundēs. Alekss Steloks atvairīja visus 28 pretinieku metienus.

Vēl divās svētdienas spēlēs izsētās komandas cīnījās par vājākiem pretiniekiem Stenlija kausa izcīņā.

Kolorādo “Avalanche” Edmontonā pieveica Sentluisas “Blues” ar 2:1 (0:1, 0:0, 2:0).

Nazems Kadri vairākumā guva vārtus pamatlaika priekšpēdējā sekundē, izsēšanas turnīru Rietumu konferences spēlē sākot ar uzvaru pār pašreizējo Stenlija kausa glabātāju “Blues”.

Kadri mestā ripa šķērsoja vārtu līniju, kad pulkstenī bija palikusi spēlēt 0,1 sekunde. Tiesneši vairākas minūtes caurskatīja video, pirms atzina vārtu guvumu.

Deivids Perons pirmajā periodā atklāja rezultātu, izvirzot vadībā “Blues”, bet Raiens Greivss panāca izlīdzinājumu trešā perioda sākumā.

Filips Grūbauers vārtos uzvarā atvairīja 31 pretinieku metienu, kamēr pretējos vārtos Džordans Biningtons apturēja 36 “Avalanche” hokejistu raidījumus.

Visbeidzot Austrumu konferences labāko četru vienību turnīrā Austrumu konferences līdere Bostonas “Bruins” piekāpās ceturtajai spēcīgākajai konferences komandai Filadelfijas “Flyers” – 1:4 (0:0, 1:3, 0:1).

Kārters Hārts apturēja 34 “lāču” metienus, un Filadelfija atklāja izslēgšanas spēļu izsēšanas spēles ar uzvaru pār Prezidenta balvu līgas labākajai komandai šosezon ieguvušo Bostonas komandu.

Hārts vēl nav nosvinējis pat savu 22.dzimšanas dienu, kļūstot par jaunāko vārtsargu “Flyers” vēsturē, kurš uzvarējis izslēgšanas spēlē. Mihaela Rafla kontā vārti un rezultatīva piespēle, bet pa vārtiem arī Neitam Tompsonam, Filipam Maiersam un Skotam Lātonam.

Kriss Vāgners guva vārtus “Bruins” labā, un Jaroslavs Halāks vārtos apturēja 25 pretinieku metienus.

Jau ziņots, ka vārtsargu Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētais Kolumbusas “Blue Jackets” Toronto notiekošā turnīra spēlē ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pārspēja vietējo “Maple Leafs” komandu. Kolumbusas komanda pirmo reizi vēsturē Stenlija kausa mačā izcīnīja “sauso” uzvaru.

Vārtus “Blue Jackets” sargāja soms Jonass Korpisalo, kurš šajā duelī atvairīja visas 28 pretinieku mestās ripas un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Kvalifikācijas turnīra sērijā līdz trim uzvarām “Blue Jackets” izvirzījusies vadībā ar 1-0. Uzvarētāja iekļūs izslēgšanas turnīra pamatturnīrā, kur tiksies ar kādu no četrām izsētajām vienībām.

Austrumu konferencē par izsētajām vietām vienā riņķī cīnās “Bruins”, “Lightning”, “Capitals” un “Flyers”, bet kvalifikācijas turnīrā ar astoņām komandām tiekas šādi pāri: “Penguins” pret “Canadiens”, “Hurricanes” pret “Rangers”, “Islanders” pret “Panthers” un “Blue Jackets” pret “Maple Leafs”.

Rietumu konferencē par izsētajām vietām vienā riņķī cīnās”Blues”, “Golden Knights”, “Avalanche” un “Stars”, bet kvalifikācijas turnīru ar astoņām komandām tiekas šādi pāri: “Oilers” pret “Blackhawks”, “Predators” pret “Coyotes”, “Canucks” pret “Wild” un “Flames” pret “Jets”.

Toronto un Edmontonā notiek 24 komandu izslēgšanas turnīrs. Tas paredz “play-off” kvalifikācijas kārtā aizvadīt sērijas līdz trim uzvarām, pēc tam pārejot uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.