“Crvena Zvezda”, “Benfica” un PSV iekļūst Čempionu līgas grupu turnīrā

29/08/2018 23:54

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā devīto gadu pēc kārtas iekļuva Portugāles vicečempione Lisabonas “Benfica”, kas “play-off” atbildes spēlē izbraukumā ar 4:1 tika galā ar Saloniku PAOK futbolistiem, nodrošinot uzvaru divu spēļu summā ar 5:2.

Spēles 13.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Šveices uzbrucējs Aleksandrs Prijovičs, kuru pēc standartsituācijas izspēles pret tukšiem vārtiem nostādīja brazīļu pussargs Maurisio. Tomēr ilgi priecāties PAOK nevarēja, jo viesi ātri vien rezultātu izlīdzināja, kad Žardels ar galvu raidīja bumbu vārtos pēc stūra sitiena.

PAOK komanda pati sev “atveda” vēl vienus vārtus. Ārkārtīgi rupji kļūdījās grieķu vārtu vīrs Aleksandros Pačalakis, mēģinādams noturēt bumbu spēlē, to zaudēja un pārkāpa nevajadzīgi noteikumus pret “Benfica” futbolistu. Mača arbitram neatlika nekas cits kā nozīmēt 11 metru soda sitienu, kuru Eduardo Salvio arī realizēja.

Sapni par grupu turnīru PAOK izsapņoja jau pirmā pusslaika noslēgumā, kad “Benfica” izdevās gūt arī trešos vārtus. Pici saņēma bumbu netālu no soda laukuma robežas un izdarīja precīzu sitienu vārtu stūrī. Cīņas otrajā puslaikā vēlvienu “pendeli” realizēja Salvio, pieliekot treknu punktu abu komandu duelim.

Trillera cienīga spēle bija vērojama Zalcburgā, kur vietējā “Red Bull” vienībā izniekoja divu vārtu pārsvaru atbildes mačā pret Belgradas “Crvena Zvezda” futbolistiem. Zalcburgas vienības labā divus vārtus guva Muns Dabūrs, panākdams 2:0, tomēr belgradieši nepadevās un pateicoties Bena centieniem panāca 2:2 (65. un 66.minūte), ko spēja arī noturēt līdz mača beigām.

Divu spēļu summā triumfēja un Čempionu līgas grupu turnīrā pirmo reizi vēsturē iekļuva “Crvena Zvezda”, jo guva vairāk vārtus izbraukumā.

“Crvena Zvezda” šogad bija vērojama Rīgā, kur “Skonto” stadionā Čempionu līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā neizšķirti 0:0 cīnījās ar Jūrmalas “Spartaks” komandu.

Pārliecinoši “play-off” atbildes spēli aizvadīja Eindhovenas PSV, kas savās mājas ar 3:0 tika galā ar Baltkrievijas futbola flagmani Borisovas BATE. Abu komandu pirmais duelis beidzās ar rezultatīvu PSV (3:2) uzvaru Baltkrievijā.

Visas šodienas neveiksminieces sezonu turpinās Eiropas līgas grupu turnīrā.

Jau vēstījām, ka vakar UEFA Čempionu grupu turnīrā iekļuva Amsterdamas “Ajax”, Atēnu AEK un Bernes “Young Boys”.