Jakovičs rezultatīvs komandas uzvarā Itālijā, Lomažam panākums Francijā

15/12/2019 23:15

VTB līgas čempione Maskavas CSKA šodien svinēja uzvaru pār Nursultanas “Astana” ar 104:91. Latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks maču sāka kā starta piecinieka spēlētājs.

Pirmā ceturtdaļa pagāja rezultatīvā cīņā, noslēdzoties ar mājinieku pārsvaru 29:22. Nākamajās desmit minūtēs CSKA panāca jau +12 un uz lielo pārtraukumu aizgāja ar 55:43. Spēles gaitā “Astana” tā arī nevienu reizi neizvirzījās vadībā un Maskavas klubs svinēja vēl vienu uzvaru.

Strēlnieks laukumā pavadītajās 17:04 minūtēs izcēlies ar pieciem punktiem (2p. 1/2, 3p. 1/3), vienu atlēkušo bumbu un četrām piespēlēm. Par rezultatīvāko uzvarētāju rindās kļuva Maiks Džeimss ar 23 punktiem, savukārt “Astana” komandā 28 punkti Malkolmam Hilam.

CSKA tā bija astotā uzvara 11 spēlēs, Maskavas klubs saglabā otro vietu uzreiz aiz Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvētās Maskavas apgabala “Khimki”. Nākamo maču VTB līgā CSKA aizvadīs 22. decembrī pret Roberta Štelmahera trenēto un Aigara Šķēles pārstāvēto “Kalev/Cramo”.

Citā spēlē “Khimki” sagrāva CSKA nākamo pretinieci “Kalev/Cramo” ar 118:81. Timma turpina uzņemt formu pēc traumas, savukārt Bertāns spēlē iesaistījās no pirmajām sekundēm. Viņš laukumā pavadīja 20:45 minūtes, kuru laikā iemeta 15 punktus, realizējot piecus no astoņiem tālmetieniem. Viņa kontā arī četras piespēles. Par komandas rezultatīvāko basketbolistu kļuva Aleksejs Šveds ar 21 punktu.

Tikmēr Šķēle viņam atvēlētajās 25:04 minūtēs atzīmējās ar 12 punktiem (2p. 4/4, 3p. 0/1, s.m. 4/4), izcīnīja divas atlēkušās bumbas un divas reizes rezultatīvi piespēlēja komandas biedriem.

“Khimki” turpina ar 100% bilanci – 11 uzvaras tikpat cīņās, kamēr “Kalev/Cramo” ar piecām uzvarām 11 mačos turpina ieņemt sesto vietu.

Itālija

Latvijas basketbolists Ingus Jakovičs svētdien guva 11 punktus Itālijas A sērijas spēlē, palīdzēdams Varēzes “Openjobmetis” komandai svinēt uzvaru.

Varēzes basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 103:87 (25:24, 31:30, 26:20, 21:13) pārspēja Pezāro “Carpegna Prosciutto” vienību.

Jakovičs šajā duelī laukumā pavadīja 20 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā realizēja visus trīs divpunktu metienus un abus “sodiņus”, kā arī vienu no četriem tālmetieniem.

Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, četras rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, trīs piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 11 efektivitātes koeficienta punkti.

Tikmēr trīs punktus pret savu bijušo komandu guva Artūrs Strautiņš, kura pārstāvētā Triestes “Allianz” viesos ar 86:87 (16:24, 19:10, 32:24, 19:29) apspēlēja Redžo di Emīlijas “Grissin Bon”.

Strautiņš 19 minūtēs un 46 sekundēs realizēja vienu no trim tālmetieniem, netrāpīja vienu no diviem divpunktu metieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, izprovocēja trīs piezīmes un tika pie sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Itālijas čempionātā startē nepāra skaits komandu, tāpēc Ojārs Siliņš un Brešas “Germani Basket” šo kārtu izlaiž.

A sērijas kopvērtējumā Brešas klubs ar septiņām uzvarām 12 spēlēs ieņem sesto vietu, Varēzas vienība ar sešiem panākumiem 12 cīņās ir desmitā, bet Triestes komanda ar trīs uzvarām 12 mačos ir priekšpēdējā, 16.pozīcijā.

Francija

Tikmēr Francijā Rihards Lomažs guva trīs punktus spēlē, kurā viņa pārstāvētā Vilērbānas ASVEL komanda mājās ar 97:80 (23:24, 25:23, 27:15, 22:18) guva virsroku pār “Orleans” basketbolistiem.

Lomažs nospēlētajās deviņās minūtēs un 11 sekundēs realizēja savu vienīgo tālmetienu, veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu un tika pie trim efektivitātes koeficienta punktiem.

ASVEL ar 14 uzvarām 14 spēlēs atrodama turnīra līderpozīcijā.

Spānija

Tikmēr Spānijas augstākajā līgā (ACB) Rolands Šmits palika uz rezervistu soliņa spēlē, kurā viņa pārstāvētā “Barcelona” mājās ar 95:105 (26:27, 30:24, 18:25, 21:29) piekāpās Malagas “Unicaja” komandai.

Jau ziņots, ka Rinalds Mālmanis un Artūrs Žagars sestdien spēlēja maz, kamēr viņu pārstāvētās Seviljas “Coosur Real Betis” un Badalonas “Joventut” cieta zaudējumus.

Barselonas komanda ar desmit uzvarām 13 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, Badalonas vienība ar septiņiem panākumiem ir septītā, bet Seviljas basketbolisti ar trim uzvarām ieņem pēdējo pozīciju starp 18 klubiem.

Adrijas līga

Savukārt Adrijas līgā ārpus pieteikuma palika Žanis Peiners, kura pārstāvētā Belgradas “Partizan” savā laukumā ar 102:66 (26:22, 23:16, 30:15, 23:13) uzveica Zagrebas “Cibona”. Sestdien šajā čempionātā desmit punktus guva Mārtiņš Meiers, kura pārstāvētā Podgoricas “Buducnost” izbraukumā ar rezultātu 79:89 atzina Belgradas FMP pārākumu.

Meiera pārstāvētā komanda ar deviņām uzvarām 11 spēlēs ieņem līderpozīciju, bet otrā ar astoņiem panākumiem ir Peinera pārstāvētā vienība.