CSKA aukstasinīgi triumfē septītajā spēlē un iesoļo Rietumu finālā

29/03/2021 21:44
Maskavas CSKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Maskavas CSKA Rietumu konferences pusfināla izšķirošajā mačā ar 2:0 apspēlēja Jaroslavļas “Lokomotiv” un triumfēja sērijā ar 4-3. Konferences finālā tai pretī stāsies Sanktpēterburgas SKA.

CSKA jaudīgi aizvadīja pirmo periodu, izvirzoties vadībā ar 2:0. Jau astotajā minūtē mērķi sasniedza bijušā Rīgas “Dinamo” aizsarga Meta Robinsona metiens vairākumā no tālās distances.

Savukārt piecas minūtes vēlāk mājinieku uzbrucējs Maksims Šalunovs saņēma ripu vārtu tuvumā un apspēlēja Edvardu Paskuale.

Otrajā trešdaļā rezultāts nemainījās, taču CSKA piederēja pārliecinošs pārsvars metienos pa vārtiem – 12:4. Arī noslēdzošajā periodā Maskavas vienība turpināja labi spēlēt aizsardzība. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigu sirēnas “Lokomotiv” saņēma iespēju spēlēt vairākumā, kas palika neizmantota. Uzreiz pēc piektā laukuma spēlētāja parādīšanas Šalunovs aizskrēja pretuzbrukumā, un ripa pēc viņa metiena trāpīja pa vārtu stabu.

Četras minūtes un 36 sekundes pirms pamatlaika beigām “Lokomotiv” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Lai arī Jaroslavļas komandai bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, nevienu no tā neizdevās izmantot un CSKA svinēja uzvaru ar 2:0.

CSKA iekļuva konferences pusfinālā, kur tai pretī stāsies SKA – Sanktpēterburgas vienība piecos mačos apspēlēja Maskavas “Dynamo” ar 4-1. Sērijas pirmā spēle tiks aizvadīta 2. aprīlī.

Ja neskaita iepriekšējo sezonu, kura Covid-19 izplatības dēļ tika pārtraukta jau pēc pirmās kārtas, CSKA konferences finālu sasniedza trešo reizi pēc kārtas. Zīmīgi, ka iepriekšējā reize, kad Maskavas klubs nespēja pārvarēt “play-off” otro kārtu, bija 2016./2017. gada sezonā, kad CSKA piekāpās tieši “Lokomotiv” ar 2:4.