CSKA izcīna trešo “sauso” uzvaru pēc kārtas un dubulto pārsvaru sērijā (VIDEO)

04/04/2021 19:21
Maskavas CSKA

Šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences finālsērījas otrajā mačā Maskavas CSKA, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs, mājās ar rezultātu 2:0 pārspēja Sanktpēterburgas SKA, izvirzoties vadībā sērijā ar 2-0.

Spēles pirmais periods noslēdzās bez rezultatīvām darbībām, abām komandām spēlējot droši savā aizsardzības zonā un ne reizi nenoraidoties. Mača rezultāts tika atklāts, kad otrajā periodā tika nospēlētas vien 66 sekundes, pēc Konstantīna Okulova un Maksima Mamina piespēlēm vārtus gūstot Maksimam Šalunovam.

Perioda turpinājumā abām vienībām vairākkārt pavērās iespējas gūt vārtus, spēlējot skaitliskajā vairākumā, taču viena hokejista pārsvaru nevienai no kamandām neizdevās pārsvērst vārtu guvumos.

Mača noslēdzošais nogrieznis iesākās ar diviem noraidījumiem CSKA komandā – sākumā perioda ceturtajā minūtē par klupināšanu tika noraidīts Sergejs Andronovs, bet jau sešas minūtes vēlāk noraidījumu Maskavas komanda izpelnījās par skaitliskā sastāva parkāpumu. Arī šoreiz Sanktpēterburgas hokejisti vārtus gūt nespēja.

Pēdējo iespēju izglābties SKA nolēma izmantot minūti pirms spēles pamatlaika beigām, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Arī šie centieni izrādījās velti, jo ar metienu tukšos vārtos uzvaru CSKA atnesa vienības uzbrucējs Konstantīns Okulovs. Rezultāts uz tablo pēc spēles beigu signāla vēstīja 2:0.

Maskavas komandas vārtsargs Larss Jūhansons atvairīja visas 27 pretinieku mestās ripas. Sērijā viņam tā ir otrā “sausā” uzvara, bet visā šīs sezonas Gagarina kausa izcīņā zviedrs ir nepārspēts trīs mačos pēc kārtas un piecos kopumā.

Austrumu konferences finālā savā starpā tiekas Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” un Kazaņas “Ak Bars”, sērījā 1-0 vadībā esot tieši Latvijas hokeja izlases galvenā trenera vadītajai komandai. Zīmīgi, ka visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas – 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.