CSKA pusfinālā pārspēj “Zenit” un turpina lielisko sēriju VTB līgā

08/06/2018 20:50

Par pirmo šīs sezonas VTB Vienotās līgas finālisti kļuvusi čempione Maskavas CSKA, Krievijas galvaspilsētā notiekošā “Final Four” turnīra pusfinālā ar rezultātu 84:67 droši tika galā ar Sanktpēterburgas “Zenit”.

Tādējādi armijnieki VTB finālam kvalificējušies visās desmit turnīra pastāvēšanas sezonās. CSKA vienīgo reizi par čempioni nav kļuvusi vien 2011. gadā, izšķirošajā cīņā piekāpjoties Maskavas apgabala “Khimki”. Rezultatīvākais Maskavas superkluba sastāvā šovakar ar 21 punktu un picām rezultatīvām piespēlēm bija spānis Serhio Rodrigess, tikmēr 15 punkti Vilam Klaibernam, bet Nando De Kolo – 13.

“Zenit” rindās 16 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Demonte Hārperam, savukārt Sergeja Karasjova rēķinā 15 punkti.

Abu komandu spēkošanās iesākās ļoti mazrezultatīvi, pirmās ceturtdaļas vidū rezultāta tablo vēstījot 4:2 maskaviešu labā, bet pēc nospēlētām desmit minūtēm 14:10. Mača lūzuma punkts tika panākts jau otrajā ceturksnī, kuru ar 12 bezatbildes punktiem iesāka CSKA (26:10). Pirmajā puslaikā armijnieku pārsvars sasniedza +18 (36:18), bet lielajā pārtraukumā čempioni devās pie rezultāta 44:30.

“Zenit” puslaiku noslēdza ar 12 kļūdām un vāju metienu precizitāti (30% no tālās distances, 29% no groza apakšas), tikmēr fantastisku puslaiku aizvadīja Rodrigess, kurš visu savu 21 punktu guva tieši pirmajās 20 minūtēs (2p. 4/5, 3p. 4/4). Sanktpēterburgas kluba izredzes uz iekļūšanu finālā diez ko neuzlabojās arī pēc lielā pārtraukuma, CSKA turpinot saglabāt un pat palielināt iekrāto handikapu.

28. minūtē De Kolo trejacis jau panāca +23 (58:35), bet ceturtdaļas izskaņā francūža grozs deva arī +26 (63:37). Spēles pēdējo ceturtdaļu sekmīgāk aizvadīja “Zenit”, taču neko vairāk kā samazināt deficītu līdz nedaudz pieklājīgākiem apmēriem Sanktpēterburgas spēlētājiem neizdevās.