CSKA treneris par algu griestiem: Tā ir realitāte, mums nebūs viegli

Igors Ņikitins, sportazinas.com
Igors Ņikitins | Foto: Maskavas CSKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba galvenais treneris sarunā ar “Sport-Express” žurnālistiem atzina, ka aizvadītajā sezonā viņa vadītā komanda komplektēja sastāvu tā, lai cīnītos par Gagarina kausu, nevis sagatavoties algu griestu ieviešanai.

Jau ziņots, ka 2020./2021. gada sezonā KHL tiks ievests algu limits. Proti, klubi spēlētāju atalgošanai varēs tērēt vien 900 miljonus rubļu jeb ap 11,18 miljoniem eiro. Dažas komandas jau aizvadītajā sezonā sāka tam gatavoties, pakāpeniski samazinot algu budžetus. Taču CSKA nebija to komandu starpā – pēc neoficiālās informācijas, 2019./2020. gada sezonā Maskavas klubs iztērēja gandrīz divreiz vairāk – 1,75 miljonus rubļu.

2018./2019. gada sezonā CSKA izcīnīja Gagarina kausu un iepriekšējā sezonā kluba plānos bija atkārtot panākumu, nevis samazināt izmaksas, atzina Ņikitins. “Trenerim vienmēr interesanti strādāt, gan ar algu griestiem, gan bez tiem. Teikšu tā – aizvadītajā sezonā mēs negatavojāmies algu griestiem, bet titula aizstāvēšanai. Teicu atklāti, kā tas bija. Tagad regulāri uzturu kontaktu ar kluba prezidentu. Algu griesti ir realitāte, mums nebūs viegli,” atzina speciālists.

Aizvadītajā sezonā CSKA finišēja pirmajā vietā Rietumu konferencē, bet “play-off” pirmajā kārtā ar 4-0 apspēlēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo”. Jau zināms, ka komandu pameta viens no tās uzbrukuma līderiem Kirils Kaprizovs un pamatvārtsargs Iļja Sorokins, abi karjeru turpinās NHL. Tikmēr komandai izdevies panākt vienošanos ar uzbrucēju Nikolaju Goldobinu, kā arī pagarināt līgumus ar vairākiem hokejistiem.

Iepriekš “Sport-Express” žurnālists Igors Jeronko saskaitījis, ka CSKA jau šobrīd iztērējusi visus algu griestus, lai gan klubam ir kontrakti vien ar 14 spēlētājiem. “Saskaitot visu sanāk, ka visi 900 miljoni rubļu ir iztērēti uz 14 cilvēkiem. Es īsti nesaprotu, kā viņi turpina kādu parakstīt un it kā piesakās uz hokejistiem. Cik saprotu, Andrejs Loktionovs bija pietiekami lēts – ne vairāk kā 30 miljoni.

Tas norāda, ka Mihails Grigorenko noteikti pamet klubu. Varbūt Ņikita Nesterovs aizies, jo viņam tika apsolīta viena lieta… Kā viņam var dot 180 miljonus, kas ir piektdaļa no algu griestiem, lai tas varētu derēt visiem pārējiem? Tas vienkārši ir nereāli,” savus aprēķinus skaidro žurnālists.

CSKA jau tagad iztērējis visus algu griestus, bet līgumi šobrīd ir tikai 14 spēlētājiem

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par