Šmitam pieticīgs sniegums, “Barcelona” ar pamatīgu uzvaru sāk Spānijas čempionāta pusfinālsēriju

07/06/2019 23:53

Spānijas čempionāts

Latvieša Rolanda Šmita pārstāvētā Spānijas līgas komanda “Barcelona” piektdien viesos ar rezultātu 101:59 (26:14, 25:12, 24:11, 26:22) sagrāva Saragosas “Tecnyconta” un pusfināla sērijā līdz trim uzvarām panāca 1-0.

Šmits laukumā pavadīja astoņas minūtes un 47 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus (3pt. 1/4, 2pt. 1/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un atdeva vienu rezultatīvu piespēli.

Labākais uzvarētājiem ar 25 punktiem bija Kails Kurics, bet zaudētāju rindās pa deviņiem punktiem guva Džonatans Bareiro un Renaldas Seibutis.

“Barcelona” jau pirmajā puslaikā iekrāja 25 punktu pārsvaru, bet otrajā puslaikā nepastājās un izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 42 punktu pārsvaru.

Pusfināla sērijas otrais mačs tiks aizvadīts 9. jūnijā Barselonā, bet 11. jūnijā komandas sacentīsies Saragosā.

VTB vienotā līga

Maskavas CSKA piektdien nonāca vienas uzvaras attālumā no VTB Vienotās līgas basketbolā čempiontitula.

CSKA komanda fināla otrajā spēlē savā laukumā ar 103:92 (30:15, 25:22, 22:27, 26:28) pārspēja Jāņa Timmas pārstāvēto Maskavas apgabala “Khimki”, sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-0.

Timmam fināla mači gan iet secen, jo nesen viņš iedzīvojās kājas īkšķa traumā. Tāpat “Khimki” komanda zaudējusi līderi Alekseju Švedu, kurš tandēmā ar Timmu bija pamatīgs drauds pretiniekiem.

CSKA rindās ar 16 punktiem izcēlās Serhio Rodrigess, bet produktīvākais bija Nando de Kolo, kurš guva 14 punktus un veica astoņas rezultatīvas piespēles.

“Khimki” komandā ar 26 punktiem atzīmējās Entonio Krokers.

“Khimki” komanda līdz ar iekļūšanu finālsērijā nodrošinājusi ceļazīmi uz nākamās sezonas ULEB Eirolīgas turnīru.

Timma bija vienīgais latvietis Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā, jo pirms tam ārpus tā palika Mārtiņa Meiera pārstāvētā Krasnojarskas “Enisey”, Jāņa Blūma pārstāvētā Permas “Parma” un Latvijas vicečempione “VEF Rīga”.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startēja 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startēja deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Khimki” vienību.