Čukste: Neizdevās pāris momentus izmantot, tāpēc tā spēle tik sīva arī sanāca

21/05/2022 11:22
Kārlis Čukste

Latvijas valstsvienībai mačā pret Austriju neizdevās realizēt momentus, tāpēc spēle izvērtās par sīvu cīņu, pēc panākuma pār Austrijas sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas aizsargs Kārlis Čukste. Jau ziņots, ka Latvijas izlase sīvā cīņā ar rezultātu 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Austrijas hokejistus.

“Pēc pagājušā mača izanalizējām mūsu kļūdas, sapratām, ka ir jāsāk labāk,” stāstīja aizsargs. “Visiem šodien bija gribasspēks uzvarēt, un komandā visi bija vienoti. To varēja redzēt laukumā, tāpēc arī viss izdevās.”

Pirmajā trešdaļā iniciatīva piederēja Austrijas hokejistiem, kas arī parādījās pa vārtiem izdarīto metienu skaitā – 9:6 par labu Austrijai. Čukste izcēla, ka pēc pirmā perioda Latvijas hokejistiem vajadzēja atgūt pārliecību, ar kuru turpināt spēli. “Tā sanāca, ka pirmajā trešdaļā viņi spieda mūs aizsardzības zonā un slidinājās pie vārtiem,” skaidroja Čukste. “Pēc pirmā perioda, kad iegājām ģērbtuvē, zinājām, ka varam vairāk un labāk. Vajadzēja pēc tam tikai iziet laukumā un to parādīt.”

Aizsargs arī secināja, ka, lai arī šoreiz izdevās izmantot vienu vairākumu, viens no spēles aspektiem, kas Latvijai vēl jāuzlabo, ir vārtu gūšanas iespēju realizācija.”Neizdevās pāris momentus izmantot, tāpēc tā spēle tik sīva arī sanāca. Austriešiem arī bija momenti, bet [Artūrs] Šilovs labi nospēlēja,” norādīja hokejists.

Čukste tika pie rezultatīvas piespēles Latvijas otrajā vārtu guvumā, kad viņa raidīto metienu vārtu priekšā pielaboja Rihards Bukarts, palīdzot ripai atrast ceļu Austrijas vārtos. Aizsargs norādīja, ka lai gan tajā epizodē veiksmīgi tika izmantots vairākums, Latvijas hokejistiem vajadzētu spēlēt vienkāršāk. “Brīžiem par daudz akadēmiski un vienkārši pārāk daudz dodam piespēles, jo mēģinām izspēlēt uz tukšiem vārtiem, bet vajag vienkārši uzmest pa vārtiem,” viņš piebilda.

Svētdien Latvija pirmo reizi pasaules čempionātā spēlēs pret Lielbritānijas hokejistiem, bet grupu turnīru noslēgs otrdien ar maču pret Zviedriju. Latvijas izlase tikpat kā nodrošinājusi palikšanu elites divīzijā, taču iekļūšana ceturtdaļfinālā ir maz ticama. B grupā līdere ar 13 punktiem piecās spēlēs ir Somija, tālāk ar 11 punktiem četros mačos ir Zviedrija. Trešo vietu ar astoņiem punktiem četrās ieņem ASV, bet ceturtajā pozīcijā ar septiņiem punktiem četros dueļos ir Čehija. Ar pieciem punktiem seko četras un piecas cīņas aizvadījušās Norvēģija un Latvija, četri punkti piecās spēlēs ir Austrijai, kamēr Lielbritānija tikusi pie punkta piecos dueļos.