Čukste par treniņiem ar “Dinamo”: Zināju, ka pie pirmās izdevības došos atpakaļ uz ASV

16/09/2020 15:59

“Optibet” hokeja līgas (OHL) kluba “Mogo/LSPA” aizsargs Kārlis Čukste intervijā “Latvijas televīzijas” raidījumam “Sporta studija” pastāstīja par savu atgriešanos Latvijā un treniņiem ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Rīgas “Dinamo”.

Iepriekš ziņots, ka septembra sākumā ar Amerikas hokeja līgas (AHL) vienību Sanhosē “Barracuda” līgumu parakstījušais Čukste šo sezonu sācis “Optibet” hokeja līgas (OHL) klubā “Mogo/LSPA”, lai iegūtu spēļu praksi. Pagaidām nav skaidrības, kad varētu sākties jauns AHL čempionāts, provizoriski tas varētu notikt decembrī.

2015. gadā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Sanhosē “Sharks” izvēlējās Čuksti drafta piektajā kārtā ar 130. numuru. Nākamo sezonu viņš pavadīja Savienoto valstu hokeja līgas (USHL) komandā Čikāgas “Steel”, bet nākamo četru gadu laikā aizsargs pārstāvēja NCAA vienību “Quinnipiac”.

“Drafts bija ļoti nozīmīgs notikums,” atceras Čukste. “Nedaudz dīvaini redzēt, ka cilvēki, kuri bija nodraftēti tajā gadā, jau spēlē NHL. [2015. gada drafta pirmais numurs] Konors Makdeivids ir labākais spēlētājs pasaulē. Tas, kā viņš slido un kā viņš redz laukumu… Bet vispār tas gads bija ļoti spēcīgs,” saka aizsargs.

Tā gada draftā kopā tika izvēlēti trīs hokejisti no Latvijas. Bez Čukstes tie ir Mārtiņš Dzierkals (68. numurs, Toronto “Maple Leafs”) un Rūdolfs Balcers (142. numurs, Sanhosē “Sharks”). “Rūdolfs vienmēr bijis meistarīgs spēlētājs, viņš prot iepauzēt, atrast cilvēkus [ar piespēli], kas viņam ļoti palīdzējis arī profesionālajā līmenī. Kad uzzināju, ka viņu aizmainīs uz Otavu, bija nedaudz nepatīkami, jo mēs vienmēr braucām kopā uz nometnēm, arī laiku pavadījām kopā. Bet, protams, novēlēju viņam veiksmi,” atceras Čukste.

Aizsargs pārliecināts, ka arī pēc četriem gadiem koledža ir iespējams kļūt par NHL spēlētāju. To pierāda arī Pitsburgas “Penguins” uzbrucēja Teodora Bļugera piemērs. “Neesam tuvu pazīstami, bet patīkami redzēt, ka cilvēks, kurš izvēlējās līdzīgu ceļu, ir sasniedzis savu mērķi (spēlēšanu NHL). Koledža ir lielisks veids, kā tu vari pilnveidoties. Nav daudz spēļu, bet daudz treniņu, it īpaši, ja tev jāpilnveidojas fiziski, tad ir ļoti daudz laika.”

Vasarā Čukste tika pamanīts Rīgas “Dinamo” treniņos. Tomēr hokejists norāda, ka pārrunas par līgumu netika veiktas. “Jā, pavadīju mēnesi treniņos kopā ar komandu. Bet es jau sev izvēlējos ceļu caur Ziemeļameriku, zināju, ka pie pirmās iespējas gribēšu braukt uz ASV. Ar “Dinamo” līdz īstām sarunām pat nebijām nonākuši. Varbūt arī viņi zināja, ka man ir tā velme braukt atpakaļ uz Ameriku un piedāvājums netika izdarīts,” teica aizsargs.

Debijas mačā OHL Čukste guva vārtus un izdarīja piespēli, palīdzot “Mogo/LSPA” tikt pie panākuma pār “Zemgali/LLU” ar 4:3.

Pieslēgties

Dienas fokusā

14/05/2021 23:18

Latvijas pirmā pretiniece Kanāda sastāvu nokomplektē teju tikai ar NHL hokejistiem

Latvijas hokeja izlases pirmā pretiniece gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā Kanāda sastāvu nokomplektējusi teju tikai ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, pavēstījusi Kanādas hokeja federācija. Kanādieši uz Rīgu dosies ar trīs…