Čukstem vārti debijas spēlē AHL, Kivlenieks atvaira visus pēcspēles metienus

06/03/2021 11:45
Kārlis Čukste

Šonakt veiksmīgu debiju Amerikas hokeja līgā (AHL) piedzīvoja latviešu aizsargs Kārlis Čukste, kura gūtie vārti jau mača pirmajā periodā palīdzēja Sanhosē “Barracuda” viesos ar 5:1 parspēt Sandjēgo “Gulls”.

Latvietis savā AHL debijā izdarīja divus metienus pa pretinieku sargātajiem vārtiem, ripai pretinieku vārtu tīkliņu sasniedzot jau mača pirmās trešdaļas 17.minūtē pēc Kristiāna Jarosa un Džeikoba Midltona piespēlēm. 23 gadus vecā aizsarga prezīcais raidījums palīdzēja “Barracuda” izvirzītēs vadībā ar rezultātu 3:1. Latvietis maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu (0).

“Barracuda” ar deviņiem punktiem līdz šim aizvadītajos astoņos mačos ieņem ceturto vietu Klusā okeāna divīzijā. “Gulls”, savukārt, ar 16 punktiem 13 mačos ierindojas par divām pozīcijām augstāk.

Citā šīs nakts mačā latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks otro reizi šosezon stājās Klīvlendas “Monsters” vārtos, palīdzot sevis pārstāvētajai vienībai svinēt uzvaru ar rezultātu 4:3 pēcspēles metienu sērijā.

24 gadus vecais latvietis vārtos pavadīja 64 minūtes un 40 sekundes, atvairot 92,3% jeb 36 no 39 pretinieku metieniem. Tāpat Kivlenieks, kurš šosezon vidēji ielaidis 2,89 vārtus un atvairījis 91,3% metienu, tika galā ar visiem pēcspēles metieniem.

“Monsters” ar septiņiem punktiem tik pat mačos ierindojas ceturtajā vietā Centrālajā divīzijā, kamēr “Wolwes” ar 17 punktiem 10 mačos ir pārliecinoša divīzijas līdere.

Citviet uzbrucējs Kristiāns Rubīns devās laukumā pret Stoktonas “Heat”, taču nespēja glābt viņa pārstāvēto Toronto “Marlies” no sagrāves savā laukumā ar 1:5. Latvietis veica vienu metienu pa vārtiem un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības rādītāju (-2).

Tāpat Kanādas divīzijā maču aizvadīja arī latviešu pārstāvētā Manitobas “Moose”, kas viesos ar 3:1 pārspēja Belevilas “Senators”. Uzbrucējs Haralds egle neizcēlās ar rezultatīvām darbībām un neizdarīja nevienu metienu pa vārtiem, spēli noslēdzot ar negatīvu lietderību (-1). Latviešu vārtsargs Artūrs Šilovs, savukārt, šosezon ir aizvadījis tikai vienu maču un arī šīs nakts duelī palika uz rezervistu soliņa.

Šilova un Egles pārstāvētā “Moose” ar 11 mačos gūtiem desmit punktiem ieņem trešo vietu Kanādas divīzijā, savukārt Rubīna “Marlies” ar 12 punktiem 11 spēlēs izvirzījusies divīzijas vadībā.