D. Dukurs: Pat esot piedzēries, nespēju iedomāties, ka Krievijai varētu būt dopinga programma

25/05/2018 16:50

Latvijas titulētāko skeletonistu Martina un Tomasa tēvs Dainis Dukurs intervijā krievu sporta medijam “Sport24” atklājis, ka nekad nespēja iedomāties, ka Krievijai varētu būt vesela dopinga programma.

Vai jums pēc vai Soču olimpisko spēļu laikā radās jebkādas aizdomas par iespējamo krāpšanos?

“Kad atgriezāmies dzimtenē, sapratām, ka uzvarējis spēcīgākais – Tretjakovs. Mums bija otrā un ceturtā vieta, tāpēc ļoti nesūdzējos. Tomēr, kad sāka parādīties pirmā informācija, sāku bažīties. Un, godīgi sakot, man pazuda cieņa pret Krievijas sportu. Pat esot piedzēries vai murgojot, nespēju noticēt, ka valstij varētu būt dopinga programma. Šāda doma neiederējās manā galvā. Tad sāku to pārdomāt un tas kļuva aizvainojoši.”

Bet kas norādīja uz Jūsu bažām?

“Tretjakovam tikai vienreiz mūžā sacensībās ir bijuši divi identiski starta laiki. Sočos viņam bija četri! Pirms tam man tas bija slēgts temats, bet, kad sāka parādīties informācija… Runāt par sistemātisku krāpšanos ar starta laiku, un dzirdot, ka krievu sportistiem obligāti jāieņem noteiktas vietas, tas saslēdzas kopā ar redzēto. Protams, skaidru pierādījumu man nav. Tomēr, ja tā ir taisnība, tad man ļoti žēl. Tas sportam labumu nenes.”

Vai tad divos gados savāktie pierādījumi nebija gana? 

“Es par to nedomāju. Pēc Sočiem bija vēl viena olimpiāde. Ja kaut kas mainījās, tad vilciens ir aizbraucis. Mēs varam skatīties tikai nākotnē. Sistēmai nevajag iejaukties sportistu ikdienā, lai pilnībā izbojātu rezultātu. Ja pats sportists lietojis dopingu, tad viņš, visticamāk, sapratis, ko izdarījis. Taču šeit bija cits stāsts.”

VIDEO: neliels ieskats no intervijas ar Dukuru

Krievijā teiktu: “it kā citās valstīs nebūtu dopings”

“Bet dzīvē pastāv vārdi “piedošana”, “man ļoti žēl’, “mēs rīkojāmies nepareizi”. Piemēram, kā to izdarīja Šarapova. Jā, meladonijs ir aizliegts, tomēr viņa devās pie medijiem. Pazemības pilna un skaisti ģērbusies. Viņa ir ļoti stipra un es ļoti cienu tādus cilvēkus. Visi pieļauj kļūdas, es to skaitā. Bet cik daudz piemēru jūs Krievijā zināt, kas rīkojās līdzīgi?

Ja programma bija valstiskā līmenī, tad Krievija visu noliegs. Piemēram, kā tas notika Krimā. Atceraties, ko Putins teica vispirms, bet vēlāk sacīja kaut ko pilnīgu citu. Ja valsts augstākajai amatpersonai ir divas patiesības, tad jūs varat tikai iedomāties, kas notiek zemākā līmenī…”

Tāpat Dukurs intervijā atklāja, ka ilgu laiku talantīgo skeletonistu tēvam bijušas labas attiecības ar Krievijas bobsleja un skeletona federāciju, taču kopš Aleksandrs Zubkovs pārņēma to, draudzība pilnībā pārtrūka.

Pilno materiālu lasiet ŠEIT. 

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…