D. Ikaunieks, Uldriķis un Tobers dodas pamatsastāvā zaudējumos, Krollis rezervē “Spezia” neveiksmē

06/05/2023 23:41
Dāvis Ikaunieks

Čehija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks sestdien Čehijas čempionāta mačā devās laukumā pamatsastāvā, viņa pārstāvētajai “Jablonec” spēlējot neizšķirti. “Jablonec” izbraukumā dueli pret “Zlin” noslēdza neizšķirti ar 1:1 (0:0).

Ikaunieks devās laukumā pamatsastāvā trešo reizi šosezon. Latvijas futbolists tika nomainīts 77.minūtē, kad viņa vietā laukumā devās Vojtehs Patraks. “Jablonec” izvirzījās vadībā 53.minūtē, vārtus gūstot Pavelam Šulcam, bet pēc septiņām minūtēm laukuma saimnieki izlīdzināja rezultātu.

Turnīra tabulā “Jablonec” pēc 30 spēļu kārtām ar 35 punktiem ieņēma 11. vietu 16 komandu vidū un meistarsacīkstes turpina otrajā grupā par vietas saglabāšanu līgā, kurā ar 36 punktiem atrodas otrajā pozīcijā, šobrīd esot ārpus izkrišanas no spēcīgākās līgas.

Nīderlande

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis sestdien Nīderlandes čempionāta mačā devās laukumā pamatsastāvā, taču viņa pārstāvētā Leuvardenas “Cambuur” piedzīvoja septīto zaudējumu pēc kārtas. “Cambuur” savā laukumā 31.kārtas mačā ar rezultātu 0:3 (0:2) piekāpās “Utrecht”.

Uldriķis devās laukumā pamatsastāvā, taču tika nomainīts 62.minūtē, kad viņa vietā spēlē iesaistījās Bjerns Junsens. Leuvardenas komanda ar 16 punktiem 31 mačā ierindojas pēdējā pozīcijā 18 vienību konkurencē un pirms noslēdzošajām trīs spēļu kārtām ir zaudējusi cerības nosargāt vietu Nīderlandes spēcīgākajā futbola līgā.

Pagājušajā sezonā Uldriķa pārstāvētā komanda “Eredivisie” ieņēma devīto vietu 18 komandu konkurencē. Latviešu uzbrucējs 21 spēlē izcēlās ar septiņiem gūtiem vārtiem, bet šajā sezonā viņš pagaidām ir bez precīziem sitieniem.

Polija

Latvijas futbola izlases pussargs Kristers Tobers sestdien kopā ar Gdaņskas “Lechia” piedzīvoja neveiksmi Polijas ekstraklases 31.kārtas spēlē. “Lechia” savā laukumā ar rezultātu 1:3 (1:1) piekāpās Lubinas “Zaglebie”.

Laukuma saimnieki izvirzījās vadībā pēc spēlētām 16 minūtē, kad viesu vārtsargu pārspēja Jaroslavs Kubickis. Spēles turpinājumā Lubinas komanda atbildēja ar trīs precīziem sitieniem, tiekot pie panākuma. Tobers laukumā devās pamatsastāvā un spēlēja visas 90 minūtes.

Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas”Rakow” ar 71 punktu 30 spēlēs turnīrā tabulā ir pirmajā vietā. Andreja Cigaņika pārstāvētā Lodzas “Widzew” ar 38 punktiem 29 cīņās ir 11., bet “Lechia” ar 26 punktiem 31 mačos ieņem 17.pozīciju 18 komandu konkurencē un no neizkrišanas zonas atpaliek deviņus punktus. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Poznaņas “Lech”.

Itālija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Raimonds Krollis sestdien palika uz rezervistu soliņa Itālijas A sērijas 34.kārtas mačā, viņa pārstāvētajai “Spezia” piedzīvojot neveiksmi. Spēcijas vienība viesos ar rezultātu 0:2 (0:1) piekāpās “Cremonese” futbolistiem.

Pirmā puslaika izskaņā mājiniekus vadībā izvirzīja Daniels Čiofani, bet otrajā puslaikā pārsvaru dubultoja Hoans Vaskess. “Spezia” komanda ar 27 punktiem 34 spēlēs ieņem 17.vietu 20 klubu konkurencē, atrodoties uz izkrišanas uz B sēriju robežas.

Krollis Spēcijas kluba rindas papildināja janvārī un jau pirmajā mačā bija spēles pieteikumā, taču savu debiju, kļūstot par pirmo Latvijas futbolistu, kurš devies laukumā Itālijas A sērijā, viņš piedzīvoja 5.februārī, kad mačā pret “Napoli” 76.minūtē devās uz maiņu.