Daidera ekipāžu diskvalificē no PČ posma un atņem iegūtos punktus

15/10/2019 16:06

Latvijas kantētājs Lauris Daiders ar igauņu pilotu Kertu Variku diskvalificēti no pasaules čempionāta blakusvāģu motokrosā astotā posma, otrdien paziņojusi Starptautiskā Motosporta federācija (FIM).

Variks/Daiders jūlijā astotajā posmā izcīnīja septīto vietu, bet pēc sacensībām tehniskā komisija paņēmusi degvielas paraugu no viņu spēkrata. FIM konstatējusi, ka Igaunijas/Latvijas ekipāža posmā izmantojusi neatbilstošu degvielu, kā rezultātā diskvalificēta no šī etapa.

Tādējādi Variks/Daiders zaudēja posmā iegūtos 25 punktus un aizvadītajā sezonā viņiem ir 306 punkti, kas ļauj saglabāt iepriekš izcīnīto sesto pozīciju.

Jau ziņots, ka Lauris Daiders nākamsezon kopā vairs nebrauks ar Variku, bet ar brāli Jāni pie stūres vēl varētu startēt Latvijā un Igaunijas čempionātā

2019.gada pasaules čempionātā zeltu kopā ar nīderlandieti Etjēnu Baksu izcīnīja latviešu kantētājs Kaspars Stupelis. Arī šai ekipāžai pēc sezonas šķīrās ceļi un Stupelis nākamajā sezonā startēs kopā ar leģendāro nīderlandieti Danielu Vilemsenu.