Daiļslidotāja Ņikitina savā olimpiskajā debijā ieņem 26.vietu

Diāna Ņikitina, Sportazinas.com
Foto: Olimpiade.lv

Patlaban vien 17 gadus vecā sportiste par savu uzstāšanos nopelnīja 51,12 punktus, kamēr viņas personīgais rekords ir par vairāk kā septiņiem punktiem labāks (58,81).

Izvēles programmai kvalificēsies 24 no 30 daiļslidotājām.

Ņikitina savu uzstāšanos sāka ar lielu apņēmību, veicot plānotos trīskāršā luca un trīskāršā tulupa lēcienus. Tiesa, pēc tam citi elementi netika izpildīti kā cerēts, par to saņemot mazāk punktu, tomēr jelgavniece pēc katra lēciena palika uz kājām, uzstāšanos noslēdzot ar lielu saviļņojumu, pēc tam sava trenera Stefana Lambjēla apskāvienā izplūstot arī asarās.

Ņikitina savu priekšnesumu, ko izpildīja britu dziedātājas Seidas skaņdarba “Soldier Of Love” pavadībā, rādīja kā ceturtā, pēc savas uzstāšanās apsteidzot vienu konkurenti. Savukārt pirmajā grupā startēja sešas sportistes, Ņikitinai tobrīd ieņemot ceturto vietu, saglabājot izredzes tikt pie iespējas slidot izvēles programmu, kas tiks izpildīta piektdien.

Ņikitinas personīgais rekords oficiālās sacensībās īsajā programmā ir 58,81 punkts, ko viņa sasniedza pirms diviem gadiem Jaunatnes ziemas Olimpisko spēlēs Lillehammerē.

Iepriekšējā sezona Ņikitinai potītes traumas dēļ nebija izdevusies, bet šosezon viņa debitējusi pieaugušo konkurencē, turklāt darījusi to veiksmīgi, kas viņai ļāva iegūt ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm. Ceļazīmi pērn ar pasaules čempionātā izcīnītu 22.vietu gan nodrošināja cita Latvijas daiļslidotāja Angelina Kučvaļska, tomēr šosezon krietni sekmīgāk klājies Ņikitinai, tāpēc pie iespējas debitēt Olimpiādē tika tieši viņa.

Pieaugušo sacensībās Ņikitina debitēja septembrī, kad Slovākijā izcīnīja desmito vietu Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) Izaicinājuma sērijas sacensībās, bet oktobrī viņa izcīnīja uzvaru savās otrajās sacensībās starp pieaugušajiem, būdama labākā Horvātijā notikušajās sacīkstēs “Zelta lācis” (“Golden Bear”). Decembrī viņa pieticīgā konkurencē kļuva arī par Latvijas čempioni.

Janvāra vidū notikušajā Eiropas čempionātā viņa ar nepārliecinoši izpildītu īso programmu netika pie iespējas sestdien demonstrēt savu izvēles priekšnesumu, meistarsacīkstes noslēdzot 36.pozīcijā.

Viņas treneris ir slavenais šveicietis Stefans Lambjēls, kurš jau skolo Latvijas vadošo daiļslidotāju Denisu Vasiļjevu.

Kā vēstīts, vīru sacensībās Vasiļjevs izcīnīja 19.vietu.

Latvija Ziemas Olimpiskajās spēlēs daiļslidošanā startē pirmoreiz kopš 1994.gada.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāv 34 sportisti, bet bobsleja stūmējs Intars Dambis sastāvā iekļauts kā rezervists. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 olimpiskie debitanti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par