Daiļslidotājs Vasiļjevs : Esmu gandarīts par paveikto darbu un to, ka dāvāju skatītājiem prieku

Deniss Vasiļjevs, sportazinas.com
Deniss Vasiļjevs | Foto: EPA/ROBERTO BREGANI

Latvijas daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam Milānā notikušais pasaules čempionāts ir jauna olimpiskā cikla sākums, intervijā meistarsacīkšu rīkotājiem atklāja sportists.

Jau ziņots, ka Vasiļjevs sestdien Itālijas pilsētā Milānā izcīnīja augsto sesto vietu pasaules čempionātā, kas 18 gadus vecajam daiļslidotājam ir labākais rezultāts karjerā.

Vasiļjevs ceturtdien īsajā programmā nopelnīja 84,25 punktus, kas viņam deva devīto vietu. Savukārt sestdien viņš par izvēles programmu saņēma 170,61 punktu, kas bija piektais labākais rezultāts, bet summā ļāva pakāpties uz sesto vietu. Vasiļjevs summā tika pie 254,86 punktiem, kas ir jauns Latvijas rekords.

“Abās programmās skatītāji beigās piecēlās kājās, izbaudīju to un jutos pagodināts. Esmu gandarīts par paveikto darbu un to, ka dāvāju skatītājiem prieku. Šīs sacensības redzu kā pirmās jaunajā olimpiskajā ciklā. Kā ceļa sākums uz Pekinas olimpiskajām spēlēm, ne beigas Phjončhanas Olimpiādei, kas jau ir aiz muguras,” atzīmēja Vasiļjevs.

Slavenā šveicieša Stefana Lambjēla audzēknis bija gandrīz 100% apmierināts par izpildījumu abās programmās.

“Lambjēls man ļoti daudz palīdz. Viņš atrod veidu, kā man rādīt pārliecinošu sniegumu. Viņš ar savu treneri Pēteru Ginteru strādā identiski, palīdz veidot un saglabāt saikni ar skatītājiem, ar kuriem kopā tiek baudīts slidojums,” skaidroja Vasiļjevs.

Vasiļjevs februārī debitēja olimpiskajās spēlēs, četrgades nozīmīgākajās sacensībās izcīnot 19.vietu. Tāpat viņš šogad izcīnīja augsto ceturto vietu Eiropas čempionātā.

“Olimpiskajās spēlēs daiļslidošanu iepazinu kā kultūru un mākslu, nevis tikai sportu. Iemācījos sporta un Senās Grieķijas vēsturi, tādējādi tagad saprotu vairāk par sportistiem, ko viņi pārstāv un par ko cīnās. Tāpat slidošana līdzās Juzuru Hanju, Dzjiņam Bojanam, Šomam Uno un Havi Fernandesam bija liels pagodinājums,” atcerējās Vasiļjevs.

Svētdien pasaules čempionāta noslēgumā Vasiļjevs piedalījās paraugdemonstrējumos, sniedzot skatītājiem emocionālu priekšnesumu.

Olimpisko ceļazīmi daugavpilietis nopelnīja pērn pasaules čempionātā, kurā ierindojās 14.pozīcijā.

Šosezon Vasiļjevs piedalījās arī divos Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) “Grand Prix” posmos, Maskavā notikušajā etapā ieņemot astoto vietu, bet pēc tam novembrī Japānas pilsētā Osakā ierindojoties sestajā pozīcijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par