Daiļslidotājs Vasiļjevs kvalificējas PČ izvēles programmas slidojumam

Deniss Vasiļjevs, sportazinas.com
Deniss Vasiļjevs | Foto: EPA/ROBERTO BREGANI

Latvijas daiļslidošanas zvaigzne ceturtdien Japānas pilsētā Saitamā ierindojās vien 23. vietā pasaules čempionāta īsajā programmā. Vasiļjevs īsajā programmā par savu priekšnesumu saņēma 74,74 punktus.

Latvijas sportistam īsajā programmā neizdevās parādīt labāko sniegumu. Slidojumu viņš sāka ar veiksmīgu trīskāršo flipu, bet pēc tam, veicot akseli ar trīsarpus griezieniem, viņš piedzīvoju kritienu. Arī turpinājumā viņa priekšnesumā bija pāris neprecizitātes. Lai arī sākotnēji bija paredzēts, ka Vasiļjevs savā programmā izpildīs četrkāršo lēcienu, tas tomēr netika veikts.

Noslēgumā īsajā programmā Vasiļjevs ierindojās 23.vietā starp 35 konkurentiem un kā priekšpēdējais kvalificējās sestdien gaidāmajai izvēles programmai.

Pārliecinošs līderis pēc īsās programmas ir pašreizējais pasaules čempions Neitans Čens no ASV, kurš īsajā programmā ieguva 107,40 punktus, bet otrais ir viņa tautietis Džeisons Brauns, kurš ieguvis 96,81 punktu. Savukārt trešais ar 94,87 punktiem ir olimpiskais čempions Juzuru Hanju no Japānas.

Vasiļjevs ir vienīgais Latvijas pārstāvis šajā pasaules čempionātā. Latvietis pērn debitēja olimpiskajās spēlēs, Phjončhanā izcīnot 19.vietu, bet pagājušā gada Eiropas čempionātā viņš bija ceturtais, kamēr pasaules čempionātā ieguva sesto pozīciju. Šosezon viņš Vecā kontinenta meistarsacīkstēs samierinājās ar 11.pozīciju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par