Dainis Dukurs: 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu kontekstā Latvijā viss notiek veiksmīgi

dainis dukurs, sportazinas
Dainis Dukurs Foto: Bobslejs.lv

Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors sarunā ar mediju “LSM” atklāja, ka 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu kontekstā Latvijā viss notiek veiksmīgi.

Ja Stokholma iegūs tiesības rīkot 2026.gada ziemas olimpiskās spēles, sacensības ledusrenes sporta veidos notiks Siguldā. Vēl gan ir jautājums, vai izdosies rekonstruēt Siguldas trasi, lai tajā varētu braukt arī bobsleja četrinieki.

“Tas, kas ir no Latvijas puses, tad viss notiek pareizā ātrumā, pareizā virzienā un ritmā. Ir daži jautājumi no Zviedrijas puses, bet tas precīzāk jājautā tiem, kuri pagājušajā nedēļā bija uz tikšanos Stokholmā,” izteicās Dukurs.

“Esmu apskatījies vietu, kura varētu tikt pārbuvēta. Tur varētu būt bremzēšanas ceļš. Esam uztaisījuši fotogrāfijas un strādājam ar vācu kompāniju, lai varētu veiksmīgi visu sagatavot bobsleja četrinieku kamanām,” turpināja Siguldas kamaniņu un bobsleja trases direktors.

Dukurs atklāja, kā Sigulda tiek galā ar uzdevumiem: “Sigulda savus uzdevumus pilda laikā un atbilstoši norādītajai kvalitātei. Tagad beigsies ziemas sezona, atslēgsims saldēšanas ierīces un varēsim ar vācu inženieriem ķerties klāt trases konfigurēšanai.”

Līdz šī gada 12. aprīlim Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) ir jāsaņem 2026. gada ziemas spēļu rīkošanas pretendentu finanšu garantijas. Tiesa, SOK iepriekš izteicās, ka uz stingru garantiju termiņu ievērošanu nebūs un būs pielāgosies abām kandidātēm.

Līdzās Stokholmai uz 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu pretendē arī Milānas un Kortinas d’Ampeco apvienotā kandidatūra. Ja abi pretendenti uzturēs spēkā savu pieteikumu, uzvarētājs kļūs zināms SOK balsojumā 24.jūnijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par