Daira Bertāna 24 punkti kaldina “Bilbao Basket” uzvaru Spānijas čempionāta mačā

15/03/2015 20:08

Latviešu aizsargs Dairis Bertāns svētdien guva 24 punktus Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) regulārā čempionāta mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai “Bilbao Basket” savā laukumā ar 90:74 (15:16, 22:17, 32:27, 21:14) uzvarēt Grankanārijas “Herbalife” komandu.

Latviešu basketbolists pārliecinoši kļuva par šīs cīņas rezultatīvāko spēlētāju.

Zīmīgi, ka pirmajā puslaikā Bertāns guva tikai piecus punktus, taču otrajā puslaikā bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc “Bilbao Basket” komandai izdevās salauzt pretiniekus un izcīnīt kārtējo uzvaru.

Latvietis šajā cīņā laukumā pavadīja 33 minūtes un 24 sekundes. Viņš realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem, četrus no astoņiem tālmetieniem un visus sešus soda metienus.

Tāpat Bertāna rēķinā arī četras atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena piezīme un pieci izprovocēti noteikumu pārkāpumi. Šāds sniegums Latvijas basketbolistam ļāva tikt pie 30 efektivitātes punktiem, tādejādi kļūstot par cīņas vērtīgāko spēlētāju.

Citā cīņā zaudējumu piedzīvojusi Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas “Montakit”, kas izbraukumā tikai ar 82:86 (18:22, 17:20, 17:23, 30:23) piekāpās spēcīgajai “Barcelona”.

Šmits šajā mačā laukumā pavadīja deviņas minūtes un 15 sekundes, gūstot divus punktus. Latvieti realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, taču netrāpīja abus tālmetienus.

Latvijas basketbolists šajā mačā izcīnīja arī trīs atlēkušās bumbas, veica rezultatīvu piespēli un nopelnīja piecas piezīmes, tiekot pie -2 efektivitātes punktiem.

Čempionāta kopvērtējumā “Bilbao Basket” komanda ar 17 uzvarām 24 cīņās ieņem trešo vietu, Dāvja Bertāna pārstāvētā Vitorijas “Laboral Kutxa” ar 12 uzvarām 23 spēlēs atrodas astotajā pozīcijā, bet “Montakit” un Kristapa Porziņģa pārstāvētā “Sevilla” vienība izcīnījušas pa sešām uzvarām, kas tām dod 16. un 17.vietu 18 klubu konkurencē.

Pēc regulārā čempionāta spēlēm izslēgšanas turnīrā startēs astoņas labākās komandas, bet divi vājākie klubi zaudēs vietu čempionātā.