Daira Bertāna pārstāvētā “Dariššafaka Doguš” sasniedz Turcijas čempionāta pusfinālu

26/05/2017 21:33
Dairis Bertāns Dariššafaka Doguš

Turcijas basketbola čempionāta pusfinālu piektdien sasniedza Latvijas izlases basketbolista Daira Bertāna pārstāvētā Stambulas “Dariššafaka Doguš” komanda.

Ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē “Dariššafaka Doguš” izbraukumā ar 74:70 (13:18, 16:21, 24:16, 21:15) pārspēja Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas vicečempioni Bandirmas “Banvit”, sērijā līdz divām uzvarām triumfējot ar 2-0.

Bertāns šoreiz laukumā pavadītajās 17 minūtēs un 40 sekundēs palika bez punktiem. Viņa vienīgais divpunktnieks bija neprecīzs, bet basketbolists atzīmējās ar divām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli un vienu piezīmi.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Bredlijs Vanameikers, kamēr pretiniekiem ar 18 punktiem atzīmējās bez maiņām spēlējušais Džordans Teodors, kuram arī desmit rezultatīvas piespēles.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šīs sērijas pirmajā mačā Bertāns guva 18 punktus, bet “Dariššafaka Doguš” izcīnīja uzvaru ar 72:67.

Ar 23 uzvarām 30 spēlēs “Dariššafaka Doguš” regulārajā čempionātā ieņēma ceturto vietu, kamēr “Banvit” ar 21 panākumu bija piektā. Par regulārā čempionāta labāko komandu kļuva Stambulas “Fenerbahce”, kas izcīnīja 28 uzvaras. “Dariššafaka Doguš” un “Banvit” uzvarētāja pusfinālā tiksies ar “Fenerbahce” un Bursas “Tofaš” ceturtdaļfināla spēcīgāko komandu. Šajā pārī pirmajā mačā Stambulas vienība triumfēja ar 92:76.

“Fenerbahce” aizvadītajā nedēļas nogalē tika kronēta par ULEB Eirolīgas čempioni, sarūpējot Turcijai pirmo kontinenta prestižākā klubu turnīra trofeju. Savukārt “Dariššafaka Doguš” Eirolīgā apstājās ceturtdaļfinālā, kur zaudēja Spānijas grandam Madrides “Real”.