Dairis Bertāns: Banki ir treneris no malas, līdz ar ko visu spēlētāju starta pozīcijas ir vienādas

17/06/2021 12:38

Pašlaik Rīgā norisinās Latvijas basketbola izlases treniņnometne, kurā piedalās arī Dairis Bertāns. Sarunā ar medijiem pieredzējušais spēlētājs pastāstīja par kapteiņa pienākumiem valstsvienībā, kolektīvo līgumu starp spēlētājiem un Eirolīgu, kā arī atklāja, ka pagaidām nav vienojies par kontraktu uz nākamo sezonu.

“Ļoti laba nedēļa, prieks, ka tagad sanāca sanākt kopā. Varbūt šobrīd vēl īsti nekam negatavojamies, bet labi, ka ir daudz tik jauno spēlētāju. Nezinām, kāda būs situācija sezonas laikā, iespējams, arī kādam no šiem džekiem būs pietiekami liela loma komandā. Arī pašam ir prieks atkal būt izlasē, ņemot vērā to, ka man sezona beidzās jau diezgan pasen. Ir forši atkal būt te un izbaudīt basketbolu.

Luka Banki ir entuziasma pilns, grib strādāt. Man liekas, ka ir ienākušas jaunās vēsmas, jo atnācis cilvēks no malas. Katrs spēlētājs ir jauns un viņš visus iepazīst no sākuma un veido priekšstatu. Viņam pašlaik nav favorītu, visiem starta pozīcijas ir vienādas un pie spēlēšanas tiks tas, kurš sevi labāk parādīs,” pārliecināts Bertāns.

Rītdien izlasei paredzēta pārbaudes spēle pret Poliju. Komandas kapteinis šajā mačā būs tieši Bertāns. “Iniciatīva nāca no trenera. Mums bija saruna, viņš prasīja, kā es uz to skatītos. Protams piekrītu, teicu, ka man tas bija sapnis kopš bērnības, kad iztēlojos sevi spēlēdams valstsvienībā un augstākais punkts bija kļūt par kapteini. Prieks, ka man uzticas, ļoti to novērtēju.”

Tāpat Dairis atklāja savu viedokli par gaidāmo kolektīvo līgumu starp spēlētājiem un Eirolīgu. “Tas ir gatavs, tagad tas vēl jāapstiprina klubiem un līgai, bet spēlētājos ieklausās. Domāju, ka tas ir virziens, caur kuru spēlētāji varēs iet pie Eirolīgas vadības un teikt, ka viņi sezonas laikā grib tikt uz izlases spēlēm. Tas vēl ir tālu priekšā, bet, cerams, tāda iespēja mums būs.”

Iepriekš vēstīts, ka sezonas laikā Maskavas apgabala “Khimki”, kurā spēlēja Bertāns un vēl viens latvietis Jānis Timma, uzkrājās milzīgi parādi spēlētāju priekšā. Pirms dažām dienām Bertāns paziņoja, ka klubs ir pilnībā norēķinājies ar viņu, bet par sava tautieša situāciju komentārus sniegt nevarēja. “Par to jājautā Jānim. Cik es zinu, viņam joprojām notiek sarunas ar klubu, nezinu, cik tālu un kādā stadijā. Varu teikt tikai par sevi, ka man viss ir labi. Par jaunu līgumu ar kādu vienību vēl neesmu vienojies, priekšā ir daudz laika. Šobrīd par to nedomāju, esmu izlasē un gatavojos rītdienas spēlei. Pēc tam atlase [2023. gada Pasaules kausa priekškvalifikācija] un tad jau skatīsimies tālāk,” plānus ieskicē spēlētājs.

Uz jautājumu par Eiropas čempionātu futbolā Bertāns atbildēja, ka viņš cenšas sekot līdzi un redzēja pirmo Itālijas spēli [3:0] pret Turciju, savukārt vakardienas maču pret Šveici [3:0] latvietis neskatījās, jo parasti plkst. 22:00 viņš jau dodas gulēt.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mareks Mejeris
01/08/2021 21:01

Latvijas vīriešu izlase rezultatīvā mačā Valmierā apspēlē Slovākiju

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Valmierā pārbaudes spēlē uzvarēja Slovākiju. Spēle Vidzemes Olimpiskajā centrā beidzās ar rezultātu 91:84 (21:20, 29:19, 21:27, 20:18). Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Rihards Lomažs, kurš guva…